Ôsmaci vo Švédsku - päť zápasov, päť výhier

Zajtra čaká na mladých Slovanistov štvrťfinále turnaja.

Zverenci Richarda Horského a Romana Lišku odcestovali 7. apríla na jeden z najväčších turnajov kategórie U14 v Európe. Dejiskom turnaja je švédsky región Štokholm-Uppsala.

Prvý zápas odohrali mladíci zo Slovana proti švédskemu tímu Nacka HK, kde zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch.

Nasledujúci deň zdolali ďalšie dva švédske mládežnícke kluby. Prvý zápas vyhrali najtesnejším rozdielom 2:1 nad SDE Hockey, vo večerných hodinách zdolali  Färjestad BK vysoko 8:1.

Dnes, v sobotu 9. apríla, odohrali Slovanisti prvý zápas proti lotyšskej IHS Riga, ktorú zdolali bez inkasovaného gólu 4:0. V druhom zápase vyzvali rovesníkov z nórskeho Valerenga IF, ktorých taktiež zdolali po výsledku 6:2.

Mladí hráči z Bratislavy teda v piatich zápasoch päťkrát uspeli. Zajtra ich čaká švrťfinále turnaja. Držíme palce!

Oficiálnu stránku turnaja a podrobnosti o zápasoch nájdete tu.

Tabuľka produktivity HC SLOVAN