Vo Švédsku aj o Hlinka Gretzky Cup

Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 17 rokov čaká atraktívny vrchol ročníka 2023/24. Trénerský štáb pod vedením hlavného kouča Ivana Králika nominoval na Turnaj piatich krajín do švédskeho Tranas 22 hráčov, medzi nimi aj troch Slovanistov.

Hlavný tréner tejto kategórie Ivan Králik nominoval aj brankára Slovana Roberta Henriqueza a obrancov Patrika Rusznyáka a Tomáša Tomaškoviča. Všetci traja sú ročník narodenia 2007 a nastupovali v sezóne aj za slovanistickú juniorku, kde boli najmladšími hráčmi. Dorastu prišli pomôcť na finálový turnaj MM SR do Martina a podieľali sa na zisku strieborných medailí.

Reprezentačnú sedemnástku čaká vo Švédsku atraktívny turnaj piatich krajín, na ktorom sa stretnú s najlepšími európskymi tímami v tejto vekovej kategórii. Od štvrtka 18. apríla do nedele 21 apríla odohrajú slovenskí reprezentanti za necelých 70 hodín štyri duely postupne proti Švajčiarsku, Fínsku, Švédsku a Česku.

„Bude to náročné. Podobný turnaj sme odohrali v decembri vo Fínsku, samozrejme s tým rozdielom, že medzi zápasmi sme mali deň voľno. Teraz pôjdeme vkuse. Myslím si, že chlapci budú patrične oddýchnutí. Niektorým sa skončila sezóna trošku skôr, mali možnosť zregenerovať. Takéto turnaje sme počas sezóny absolvovali spravidla z plnej záťaže. Cez víkend ešte chlapci hrali zápasy, v pondelok prišli na zraz, v utorok alebo v stredu sme cestovali a na ďalší deň už hrali. Teraz mali hráči k dispozícii viac oddychu, možnosť na vyčistenie hláv. Verím, že prídu plní elánu a odzrkadlí sa to na našich výkonoch,“ povedal pre oficiálnu stránku hockeyslovakia.sk tréner Ivan Králik.

Hoci z dôvodu svetového šampionátu hráčov do 18 rokov a prípravy slovenskej osemnástky naň nepocestuje do švédského mesta Tranas, ktoré sa nachádza medzi Jönköpingom a Linköpingom, najsilnejší možný výber, všetci nominovaní hráči majú skvelú šancu zažiariť a vypýtať si pozvánku na letný Hlinka Gretzky Cup 2024 v Kanade. 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar