Starší žiaci Slovana na treťom mieste

Starší žiaci AA Slovana Bratislava skončili na finálovom turnaji Orange mládežníckych majstrovstiev SR v Martine na 3. mieste a získali v tejto sezóne bronzové medaily.

Finálový turnaj, na ktorý sa prebojovali po dvoch hladkých výhrach v dodatkovej kvalifikácii, otvoriii hladkým víťazstvom 6:2 nad Baranmi Banská Bystricia.

Ako sa ukázalo, rozhodujúcim zápasom o titul bol duel proti favoritovi turnaja HK DUKLA Trenčín. Mladí zverenci trénerov Lišku a Kalináča v ňom ešte necelých 6 minút pred koncom viedli 4:3, napokon však Trenčania dvomi gólmi v samom závere zápasu preklopili misky váh na svoju stranu a už pred posledným hracím dňom si zabezpečili titul v tejto vekovej kategórii.

V poslednom zápase v sobotu proti HC Košice sa tak rozhodovalo už iba o strieborných medailách. Slovan do zápasu vstúpil výborne, už v prvej minúte sa ujala strela Donovala. V ďalších fázach boli Košice aktívnejšie, dostali sa do tlaku a šancí, pričom využívali aj časté vylúčenia na strane belasých. Podarilo sa im v druhej tretine vyrovnať, ďalšie šance zlikvidoval brankár Hornáček. V tretej tretine boli naopak strelecky aktívnejší Slovanisti, ktorí sa snažili zvrátiť zápas vo svoj prospech. Výborný výkon však podal košický gólman Husár. O osude zápasu a tiež o rozdelení medailí tak rozhodol nenápadný pokus Patleviča.

Káder HC SLOVAN Bratislava starší žiaci AA v sezóne 2023/24:

Brankári:
Filip Hornáček, Adam Bubeník, Maroš Goban

Obrancovia:
Vincent Donoval, Matej Bereš, Dominik Bottán, Michal Kasala, Tomáš Šušoliak, Max Habala, Martin Pláteník, Erik Kollár, Andrej Karnauchov

Útočníci:
Sebastian Haborák, Samuel Šramatý, Matej Hasaj, Lukáš Potočka, Šimon Potočka, Šimon Ingeli, Jakub Kerestúr, Dominik Janča, Darwin Muňoz, Andreas Habán, Jakub Ťapuš, Juraj Novosádek, Christian Šebesta, Adam Somorovský, Matej Mateička, Tomáš Szakál

Tréneri:
Roman Liška, Martin Kalináč

Šéftréner a hlavný metodik mládeže:
Martin Štrbák


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar