Žiaci Slovana postúpili na MMSR

Starší žiaci AA kategórie pod vedením Romana Lišku a Martina Kalináča úspešne prešli kvalifikačným turnajom a zahrajú si o titul majstra Slovenska vo svojej vekovej kategórii.

Deviataci skončili po odohraní svojej nadstavbovej časti O pohár Jozefa Gubalu na druhom mieste a tak sa museli na záverečný turnaj kvalifikovať v dodatočnej trojkolovej kvalifikácii. Ich súpermi boli v Martine tímy HK Poprad a domáci MHA Martin.

Slovanisti prešli kvalifikáciou bez zaváhania. Nad Popradom zvíťazilii 4:0, druhý zápas bol taktiež jednoznačný, keď domáci Martin zdolali 6:1.

Súpermi belasej mládeže na záverečnom turnaji budú tímy Barani Banská Bystrica, HC Košice a HK DUKLA Trenčín. Slovanisti odohrajú prvý duel vo štvrtok 11. apríla s Banskobystričanmi o 15:30 h v Martine. O deň neskôr v piatok o 15:30 h sa stretnú s Trenčínom a v sobotu, taktiež o 15:30 h, uzavrú celý finálový turnaj MMSR súbojom s Košicami.

Starší žiaci Slovana obhajujú v tejto kategórii vlaňajší majstrovský titul, avšak do finálového turnaja nevstupujú ako favoriti. V západnej skupine dlhodobej časti mali na svojom konte 25 bodov, čo je o 10 menej ako suverénna Dukla Trenčín. Najproduktívnejším hráčom belasých deviatakov v sezóne je s 52 bodmi Sebastián Haborák, ľavé krídlo je s 27 gólmi aj najlepším strelcom svojho mužstva. Počas sezóny odohral niekoľko zápasov aj o kategóriu vyššie v doraste.

Zverenci trénerov Romana Lišku a Martina Kalináča sú posledným družstvom Slovana, ktoré v tejto sezóne ešte zasiahne do hry.

Káder HC SLOVAN Bratislava starší žiaci AA v sezóne 2023/24:

Brankári:
Filip Hornáček, Adam Bubeník, Maroš Goban

Obrancovia:
Vincent Donoval, Dominik Bottán, Michal Kasala, Tomáš Šušoliak, Max Habala, Martin Pláteník, Erik Kollár, Andrej Karnauchov

Útočníci:
Sebastian Haborák, Samuel Šramatý, Matej Hasaj, Lukáš Potočka, Šimon Ingeli, Jakub Kerestúr, Dominik Janča, Darwin Muňoz, Andreas Habán, Jakub Ťapuš, Juraj Novosádek, Christian Šebesta, Adam Somorovský, Matej Mateička, Tomáš Szakál

Tréneri:
Roman Liška, Martin Kalináč

Šéftréner a hlavný metodik mládeže:
Martin Štrbák
 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar