Hlinka Gretzky Cup so štyrmi hráčmi Slovana

Až štyria Slovanisti cestujú na prestížny turnaj Hlinka Gretzky Cup, ktorý od 31. júla do 6. augusta privíta kanadské mesto Red Deer.

Do Reed Deru poletí 25-členný káder zložený z troch brankárov, ôsmich obrancov a štrnástich útočníkov. Na zápasovú súpisku môžu tréneri zapísať 22 hokejistov. V záverečnej nominácii si našla svoje miesto až štvorica kmeňových hráčov Slovana: brankár Damian Slávik, obranca Maxim Petras a útočníci František Dej a Roman Kukumberg.

Slovenskí hokejisti odleteli do zámoria 26. júla, kde absolvujú najskôr dva tréningové dni a 29. júla odohrajú prípravný zápas proti USA. Na Hlinka Gretzky Cupe budú obhajovať druhé miesto z vlaňajška. V základnej skupine ich preveria Švédi, Kanaďania a Švajčiari.

„Nomináciu sme vytvárali aj na základe poznatkov z minulej sezóny, ale dôležité informácie nám ponúkli najmä letné tréningové kempy v Nitre a Poprade. Našťastie, pri tvorbe kádra sme neboli limitovaní zdravotnými problémami hráčov,“ uviedol hlavný tréner SR18 Tibor Tartaľ.

Nominácia SR 18 na Hlinka Gretzky Cup 2022:

Brankári: Jakub Irsák, Damian Slávik, Samuel Urban.

Obrancovia: Richard Baran, Samuel Barcík, Adam Beluško, Jakub Chromiak, Richard Ďurina, Leo Eperješi, Maxim Petras, Milan Pišoja.

Útočníci: Adam Cedzo, Peter Cisár, Daniel Alexander Jenčko, Milan Tadeáš Jobek, Roman Kukumberg, Viliam Kurila, Ondrej Maruna, Ondrej Molnár, Andrej Párička, Juraj Pekarčík, Tomáš Pobežal, Kamil Rohaľ, Samuel Sisik, Ľuboš Stahoň, František Dej

Realizačný tím: Branislav Varga (manažér), Tibor Tartaľ (hlavný tréner), Michal Dostál, Andrej Kmeč (asistenti trénera), Dominik Guriš (tréner brankárov), Milan Kabát (kondičný tréner), Stanislav Salát (videoanalytik), Štefan Sýkora, Ľuboš Ondrejka (kustódi), Jaroslav Hanulák (lekár).

Zápasový program SR 18 v Kanade (časy sú v SELČ):

Príprava

PIATOK 29. JÚLA

USA - SLOVENSKO (19.00)

Hlinka Gretzky Cup - základná skupina

PONDELOK 1. AUGUSTA

Švédsko - SLOVENSKO (19.00)

STREDA 3. AUGUSTA

Kanada - SLOVENSKO (3.00)

SLOVENSKO - Švajčiarsko (23.00)

(Ďalší program bude závisieť od výsledkov v základnej skupine).