V prvom meraní síl úspešnejšie Košice

V prvom zápase playoff medzi Košicami a HC SLOVAN Bratislava boli úspešnejší domáci.

Po opatrnejšom úvode sa v úvodnej tretine bolo na čo pozerať a po viacerých sľubných príležitostiach na oboch stranách išli do vedenia domáci. Strelu kapitána Chovana tečoval Lunter - 1:0. Prvú tretinu sa hral vyrovnaný hokej, kde obrany oboch mužstiev odolávali útokom.

Slovanisti mohli vyrovnať v úvode druhej časti po úniku Takáča, ale Riečický zmaril jeho šancu. V 28. minúte Jääskeläinen upravil na 2:0, no krátko na to Slovan znížil, keď Pecararov pokus prekvapil Riečického. Košičania získali späť dvojgólový náskok, keď Jääskeläinen v závere druhej časti využil presilovku - 3:1.

Fínsky útočník zavŕšil hetrik v 45. minúte ďalším gólom v početnej výhode. Košičania si v tretej tretine postrážili náskok, ktorý v 55. minúte zvýšil Pollock - 5:1. Holway síce znížil na 5:2, no Slovan v záverečnej hre bez brankára nedokázali skorigovať, naopak, Havrila dal gólom do prázdnej bránky definitívnu podobu výsledku. Prvý zápas série medzi Košicami a Slovanom dopadol úspešnejšie pre domácich.