V príprave dva turnaje a samí medzinárodní súperi

Na A mužstvo HC SLOVAN Bratislava čaká opäť kvalitná letná príprava s konfrontáciou so zahraničnými klubmi z popredných hokejových líg.

Športový manažment naplánoval mužstvu pred začiatkom súťažnej sezóny celkom 8 prípravných zápasov. Slovan ich odohrá na dvoch kvalitne obsadených turnajoch v zahraničí, ale aj na domácom ľade pred vlastnými fanúšikmi. V príprave sa Slovan stretne iba so zahraničnými súpermi.

Keďže domáci turnaj o Dunajský pohár bude bývať každé dva roky a najbližšie privítame v Bratislave atraktívnych súperov opäť v auguste 2024, klub v tomto roku zvolil zápasovú časť hlavnej letnej prípravy kombináciou účasti na turnajoch v zahraničí s domácimi zápasmi na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Celé mužstvo sa po prvý raz zíde 26. júla, kedy do Bratislavy prídu aj všetci zámorskí legionári. V nasledujúcich dňoch budú prebiehať testy, lekárske prehliadky, ale aj skúšanie nového výstroja. Prvým oficiálnym tréningovým dňom bude pondelok 31. júla. Slovan bude trénovať v domácich podmienkach tréningovej haly B.

Už o 11 dní - v piatok 11. augusta o 18:00 h - sa Slovan predstaví domácim fanúšikom na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v prvom prípravnom zápase sezóny proti účastníkovi nadnárodnej ICE HL Black Wings Linz. Do tohto klubu odišiel po sezóne náš najproduktívnejší obranca Matt MacKenzie, naopak opačným smerom do Bratislavy sa vydala jedna z našich predsezónnych defenzívnych posíl Matt Murphy.

Počas víkendu 18.-20. augusta sa Slovan zúčastní na dobre obsadenom turnaji v nemeckom Krefelde. Okrem domácich "tučniakov" (Pinguine), ktorých mimochodom vedie známy tréner Peter Draisaitl, sa na turnaji zúčastnia aj dva kluby najvyššej nemeckej súťaže DEL, ktorých mená by mali byť známe v najbližších dňoch. Slovan tu odohrá dva zápasy.

Po návrate do domáceho prostredia privítame vo štvrtok 24. augusta o 18:00 h ďalšieho účastníka ICE HL, tentoraz mužstvo Graz 99ers. S tradičným klubom zo susedného Rakúska sme sa v príprave stretli aj v lete 2020 a 2021, zvíťazili sme 2:0, resp. 4:1.

Hneď na druhý deň naberie mužstvo a realizačný tím smer Bolzano v južnom Tirolsku. V tomto malebnom meste na severe Talianska v Dolomitoch sa Slovan zúčastní na treťom ročníku turnaja Südtirol Summer Classic. V sobotu 26. augusta o 20:00 h si zmeria sily s popredným tímom najvyššej švajčiarskej súťaže NLA Fribourg-Gottéron, ktorý bol naším súperom pred dvomi rokmi v základnej skupine Champions Hockey League (2:5, 4:6). V závislosti od výsledkov prvého hracieho dňa budeme na druhý deň v nedeľu 27. augusta hrať proti jednému z dvojice Straubing Tigers (tohtoročný účastník hokejovej ligy majstrov) alebo domácemu hostiteľovi HC Bolzano Foxes (finalista vlaňajšieho play off ICE HL).

V záverečnej fáze prípravy nás čaká vždy zaujímavá konfrontácia so zástupcom českej najvyššej súťaže. Po niekoľkých rokoch sa k nám vráti tradičný súper HC Kometa Brno. V domácom prostredí uvidíme mužstvo, na ktorého súpiske je aktuálne až päť Slovákov (Ďaloga, Cingel, Marcinko, Pospíšil, Kollár) vo štvrtok 31. augusta o 18:00 h. Odveta v brnenskej Winning Group Arene je na programe presne o týždeň 7. septembra.

Krátko pred začiatkom extraligovej sezóny chce klub usporiadať aj podujatie pre všetkých fanúšikov "Deň so Slovanom", ktorého súčasťou by mal byť otvorený tréning, tlačová konferencia s fanúšikmi a autogramiáda s celým kádrom. Konkrétny dátum podujatia bude upresnený začiatkom leta.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar