V bránke Hlavaj, zo zranených sa vracia Šotek

Tréneri dajú v dnešnom derby zápase proti Dukle Trenčín od začiatku dôveru v bránke Samovi Hlavajovi.

Obrana nastúpi v stabilnom zložení so siedmimi obrancami, medzi ktorými stále chýba Carl Ackered. Prvá obranná dvojica bude hrať v zložení Golian - MacKenzie, druhá Maier - Valach, v treťom páre nastúpia kapitán mužstva Sersen s Gachulincom.

Útočné formácie sa naďalej musia zaobísť až bez štyroch hráčov, ktorí pravidelne nastupovali v úvode sezóny. Problémy v oblasti krčnej chrbtice sa vrátili Rapuzzimu, zdravotné problémy v hornej časti tela majú aj Zigo, Lukošík a Török.

Našťastie, elitný útok Branta Harrisa na krídlach s Takáčom a Pecararom, ktorý vo víťaznom zápase vo Zvolene zaznamenal spolu až 9 bodov, zostáva nedotknutý. Centrom druhého útoku s Haščákom a Fominykhom bude Matteo Gennaro, ktorý skončil zápas vo Zvolene s bilanciou 1+1. Do tretieho útoku k Matouškovi sa posunuli Kytnár a Petriska, ktorý sa taktiež vo Zvolene otvoril gólový účet v A mužstve. Štvrtý útok "mladých pušiek" - 17-ročného Františka Deja a 18-ročného Alexa Šoteka, ktorý sa do zostavy vracia po zranení, bude z pozície stredného útočníka stmeľovať Jakub Minárik.

Zostava HC SLOVAN Bratislava proti HK DUKLA Trenčín

Hlavaj (Coreau)