SLOVAN SI PORADIL S POPRADOM

HC SLOVAN BRATISLAVA ZDOLAL V DOMÁCOM PROSTREDÍ POPRAD 2:1.

SLOVAN BRATISLAVA - HK POPRAD 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 14. Sukeľ (Rapuzzi, Yogan), 20. Yogan (Takáč, Harris) - 20. Brejčák (Mešár).

Rozhodovali: Hronský, Novák - Jedlička, Šefčík,

vylúčení: 3:4 na 2 min,

presilovky: 1:0,

oslabenia: 0:0,

2212 divákov.

HC SLOVAN Bratislava: Gudlevskis - MacKenzie, Sersen, Valach, Maier, Gachulinec, Golian, Beňo - Matoušek, Harris, Takáč - Sukeľ, Rapuzzi, Yogan - Klučiar, Kytnár, Bezák - Lukošík, Preisinger, Kundrík

HK Poprad: Čiliak - Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, Demo - Handlovský, Bortňák, Livingston - Šišovský, Bjalončík, Mešár - Dzivjak, Paločko, Valigura - Šotek, Jevoš, Sokoli - Svitana

Popradčania hrali hneď v úvode presilovku po vylúčení Matoušeka, no výraznejšie v nej Gudlevskisa neohrozili. Diváci potom sledovali vyrovnanú hru, tímy však príliš neotvárali svoje obrany. Bezgólový stav zlomili domáci v 14. minúte. Yogan prenikol stredom klziska do útočného pásma, prenechal puk Rapuzzimu, ten našiel Sukeľa, ktorý si nakorčuľoval z druhej vlny a namieril presne - 1:0. Dvadsaťpäťročný útočník si tak otvoril gólový účet v sezóne.

"Belasým" zachutilo a necelú minútu pred koncom tretiny pridal po strojovej presilovkovej kombinácii druhý gól Yogan. Vzápätí po strele Takáča zblízka zazvonila ľavá žŕdka Čiliakovej bránky. "Kamzíci" stihli 23 sekúnd pred sirénou znížiť zásluhou Brejčáka, pri jeho strele mal Gudlevskis zakrytý výhľad.

Hostia, snažiaci sa o vyrovnanie, v druhej tretine tvrdili muziku, narážali však na pozorného brankára Slovana. Zoči-voči nemu nepochodil Svitana a neujalo sa ani zakončenie Paločka po obkrúžení brány. Domáci vyčkávali na chyby súpera, dobré možnosti na zvýšenie náskoku nevyužili strelci gólov Sukeľ a Yogan. V 36.