Slovan položil základ výhry v druhej tretine

HC SLOVAN Bratislava zvíťazil nad Banskou Bystricou 4:2.

HC SLOVAN Bratislava - HC ´05 Banská Bystrica 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Ščerbak (Harris, Pecararo), 24. Lukošik (Kytnár, Gachulinec), 25. Harris (Ščerbak), 60. Takáč (Zigo) - 5. Gašpar (Bíreš), 47. Holenda (Sukeľ, Gašpar). Rozhodovali: Moller, Žák - Tvrdoň, Kacej, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4731 divákov.

HC SLOVAN Bratislava: Coreau - Golian, MacKenzie, Maier, Kallen, Sersen, Gachulinec - Ščerbak, Harris, Pecararo - Takáč, Duke, Fominych - Haščák, Preisinger, Török - Zigo, Kytnár, Lukošik - Šotek
Banská Bystrica: Sedláček (31. Belányi) - Bačik, Luža, Ryczek, Kojo, Bača, Holenda - Troock, Kontos, Watling - J. Sukeľ, Bíreš, Gašpar - Jendek, Urbánek, Šoltés - Kabáč, Sojka, Gabor

Pred zápasom obdržal pamätný dres domáci útočník Tomáš Zigo, ktorý odohral ešte 29. januára proti Popradu (5:4 po predĺžení) svoj 500. zápas v najvyššej súťaži. Slovan však začal duel vlažne, aktívnejší boli Bystričania, z čoho pramenil aj faul Maiera. Ten už po niekoľkých sekundách potrestal strelou švihom Rastislav Gašpar - 0:1.

O poznanie lepšia bola prostredná časť hry. Slovanisti dobre korčuľovali, napádali hostí a prípravili si niekoľko dobrých príležitostí. Už po dvoch minútach hry v druhej tretine vyrovnal Ščerbak, pre ktorého to bol premiérový gól v drese Slovana. o dve minúty vnikol do útočného pásma Lukošík a strelou švihom zaskočil Sedláčka. O ďalšiu minútu zvýšil na 3:1 Brant Harris.

Tretia tretina priniesla dva góly. Najskôr znížil tvrdou strelou Holenda. Slovan potom podržal istý Jared Coreau, ktorý niekoľkokrát zachránil jednogólový náskok. Bodku za stretnutím dal gólom do opustenej brány Takáč a stanovil výsledok na 4:2.

Hostia neuspeli prvýkrát po sérii piatich výhier za sebou. "Belasí" sa vďaka trom bodom udržali na čele tabuľky, "baranom" patrí piata priečka.