Slovan cestuje na východ Slovenska

V utorok od 19:00 h sa naši hráči predstavia na ľade HC Grotto Prešov.

Uplynulé dve stretnutia vyšli Slovanistom skvele. V Liptovskom Mikuláši sme zobrali tri body po výhre 7:1, rovnako dominantne si naši hráči poradili v nedeľu v Banskej Bystrici po výsledku 6:2. V stretnutiach na klziskách súperov pokračujeme zápasom v Prešove, ktorý začína v utorok od 19:00 h a sledovať ho môžete na stanici Sport TV 2.

Prešovčania v tabuľke okupujú deviatu pozíciu, v poslednej dobe sa im príliš nedarí. Z piatich duelov vyhrali iba raz, z poslednych desiatich zápasov len trikrát.  Naposledy Prešov nestačil na Nitru, predtým doma podľahol Zvolenu.

Tréner Ernest Bokroš sa spolieha na výkony gólmana Nikitu Bespalova, ktorý má za sebou pôsobenia v nandárodnej KHL. Ruský gólman odchytal už 30 zápasov, jeho úspešnosť je takmer 92%. Ako druhá možnosť sa tímu ponúka Roman Petrík, ktorý však dosahuje percentuálnu úspešnosť na úroni 86%.

V ofenzíve je v popredí 20–bodová dvojica Eduard Šimun a Viliam Čacho. Doťahuje sa na nich trio legionárov. Brett Welychka má na konte spolu s Albertom Michnáčom 18 bodov, 16 bodov doteraz nazbieral Jonathan Charbonneau.

Medzi známe extraligové mená na súpiske patrí útočník Ján Sýkora, či kapitán mužstva Marek Zagrapan.

Obrancom kraľuje s desiatmi bodmi skúsený český bek David Růžička, za ním je ruský legionár Ivan Glazkov. Zo slovenských bekov nastupuje na východe Slovenska Matúš Rais, Oliver Turan či talentovaný Denis Bakala.

Tabuľka

Základná časť Z B
1 HC SLOVAN Bratislava HC SLOVAN Bratislava 50 104
2 HKM Zvolen HKM Zvolen 50 100