Prehra po zlom vstupe do zápasu

HC SLOVAN prehral v Nitre 2:3, všetky tri góly sme inkasovali na začiatku prvej tretiny.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Baláž (Krivošík, Green), 9. Buncis (Knies), 11. Gill (Sýkora, Elmer) - 33. Pecararo (MacKenzie), 44. Beňo (Lipiansky). Rozhodovali: Stano, Krajčík - Hajnik, Tvrdoň, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3406 divákov.

Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Šiškov – Bajtek, Baláž, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Tvrdoň, Buncis, Čederle – Knies, Solenský, Lacka
HC SLOVAN: Hlavaj – Golian, MacKenzie, Maier, Kallen, Sersen, Gachulinec, Beňo, Šotek – Ščerbak, Harris, Pecararo – Takáč, Duke, Fominych – Zigo, Kytnár, Torok – Preisinger, Lipiansky, Kukumberg

Pred zaplnenou Nitra Arénou mal Slovan veľmi zlý vstup do zápasu. Vplyv na prevahu Nitry mali aj presilové hry. Domáci otvorili skóre v piatej minúte po strele Baláža v presilovke o dvoch hráčov. O tri minúty neskôr už bolo 2:0 pre domácich. Presnú prihrávku Kniesa do predbránkvého priestoru využil Buncis. V 11. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 3:0. Domáci vyšachovali obranu Slovana a prihrávku Sýkoru pretavil do gólu Gill.

V druhej tretine sa hra vyrovnala, Slovan mal tlak aj prevahu. Nevyužil však viacero početných výhod, ani o dvoch hráčov. Zníženie však napokon priniesla presilová hra, v nej sa krátko po vyhratom buly presadil strelou švihom Liam Pecararo.

Tretia tretina pre Slovan začala dobre, keď strelu Töröka výborne dosledovala dvojica Lipiansky - Beňo a druhý menovaný dopravil puk do siete. Slovan mohol vyrovnať, brej 2 na 1 nevyužila dvojica Pecararo - Kytnár, sám pred bránou zlyhal Scherbak. Vyrovnanie nepriniesla ani hra bez brankára. Z nitry odchádza Slovan s prehrou 2:3.