Juniori porazili Trnavu, dorast zakopol s Ružinovom

Dorastenci nepodali dobrý výkon

Juniori a dorastenci odohrali predposledné tohtoročné kolo svojich extraligových súťaží. Zatiaľ čo mladí tím juniorky zdolal v 1.kole Nadstavby B Trnavu, dorastenci v bratislavskom derby nestačili na Ružinov.

25.kolo Extraligy dorastu

HC Slovan Bratislava - HK 99 Ružinov 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

HC Slovan: Baroš - Omelka, Bačik, Šulík, Černák, Gula, Červenka, Vaňo- Dvonč, Mikšík, Mlynčár, Miško, Budiak, Šalka, Môcik, Šešlija, Zajíček, Kovačič, Oktavec

HK 99: Krajčovič - Vyskoč, Rutkovský, Cút, Holeša, Hanko, Lukáčik, Hochmann - Tibenský, Kotzman, Majstrenko, Kubín, Varga, Korytko, Blaho, Crman, Horváth, Hrbáčik

Góly a asistencie: 0:1 Korytko (Tibenský, Rutkovský), 1:1 Mlynčár (Dvonč, Bačik), 1:2 Kotzman (Varga, Korytko), 1:3 Korytko (Varga,Lukáčik)

Rozhodcovia: Horínek - Princ, Tvrdoň

Vylúčenia: 2/5

Presilovky: 0/0

Oslabenia: 0/0

Divákov: 100

Karol Rusznyák, tréner dorastu Slovan Bratislava:

Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, budem asi len stručný. Minulý raz sme hrali  bez srdca proti Ružinovu a povedali sme si preto, že to musíme zmeniť. Ostalo to však len v kabíne, hrdinami sme boli iba v rečiach. Keď sme vybehli na ľad, zase sme prepadli z bojovnosti, z nasadenia a herného prejavu. Musím povedať, že Ružinov išiel viac za víťazstvom ako naši chlapci a aj ho dosiahol. My sa len s trénerom modlíme, že je to posledný raz, že sa chlapci poučia na vlastných chybách a že konečne zistia, že hokej bez nasadenia  a bojovnosti sa hrať nedá.

1.kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HC Slovan Bratislava - HK Trnava 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

HC Slovan: Rybár - Ketner, Hronec, Bölcs, Záhradný, Skurák, Luža - Bobocký, Mráz, Kozák, Klimčík, Kalináč, Homa, Surovka, Gabaj, Klučiar, Halaj

HK Trnava: Petrovič - Pupák, Hano, Kubica, Štěpánek, Jančovič, Ryška, Pista - Lichanec, Stanzel, Granec, Žilinský, Melichár, Mikes, Szabó, Macanga, Mirga

Góly a asistencie: 0:1 Granec (Lichanec, Stanzel), 1:1 Homa (Kalináč,Skurák) pres/1, 2:1 Halaj (Kozák, Záhradný), 3:1 Bobocký (Gabaj,Surovka) pres/1, 3:2 Melichár (Mikes, Žilinský)

Rozhodcovia: Baluška - Orolin, Husár

Vylúčenia: 2/4

Presilovky: 2/0

Oslabenia: 0/0

Divákov: 133

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnešný zápas bol vyrovnaný, aj keď si myslím, že sme mali viac vyložených šancí, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Mali sme v zostave sedem dorastencov, Trnava ani jedného a to sa prejavilo v osobných súbojoch s trnavskými hráčmi. Naši hráči z dorastu majú svoju kvalitu, ale ešte si musia rok počkať, rok im bude trvať, než sa dostanú na úroveň Mikesa, Szaba a ďalších chlapcov Trnavy. Z tohto dôvodu si obrovsky cením naše dnešné víťazstvo. Bojovalo sa skutočne o každý kúsok ľadu a pokiaľ si niekto myslel, že len v prvej šestke budú kvalitné zápasy, tak sa mýli. Práve tam budú hrať hráči bez tlaku a práve v tejto druhej časti sa to bude mlieť. Dnes sa to ukázalo, bojovalo sa skutočne do posledných sekúnd.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk