Nové Zámky najbližším domácim súperom Slovana

HC SLOVAN Bratislava odohrá v piatok už štvrtý domáci zápas v rade, od 18:00 h nastúpime proti Novým Zámkom.

Našim chlapcom sa v domácej sérii darí,  posledné tri duely na vlastnom ľade sme zvládli za plný počet bodov. Ak berieme do úvahy aj predošlé dva zápasy vonku, mužstvo drží sériu piatich víťazných duelov v rade. V tabuľke sú tak Slovanisti na prvej priečke so 45 bodmi, druhý Zvolen stráca na Slovanistov 3 body.

Novozámčania sa v posledných dňoch posilnili na brankárskom poste. Do tímu pribudol kanadskuý gólman Dan Bakala, s ktorým bol tím Gergelyho Majorossa bliízko k bodom vo Zvolene, napokon však prehral 2:3.

Plný bodový zisk však prišiel v domácom prostredí, kedy Nové Zámky zdolali Banskú Bytsricu 5:2. Hattrickom sa v tomto zápase zaskvel ďalší legionár Chris Langkow. Kanadský center má v 11 zápasoch na svojom konte už 12 bodov.

Vydarenú sezónu prežíva aj Juraj Šiška. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie je najproduktívnejším hráčom tímu so 16 bodmi a zároveň najlepším strelcom s 11 presnými zásahmi.

Slušnú produktivitu má rovnako 16-bodový Tomáš Klempa i ďalší legionár Robby Jackson s 13 bodmi.  Takisto 13 bodov nazbieral Tibor Varga, všetky za asistencie.

Do defenzívy pribudol z Bratislava Capitals Samuel Fereta. „Býci“ sa spoliehajú aj na Matúša Holendu či talentovaného Martina Knižku. Dostatočný icetime dostáva nórsky bek Christian Bull. Novou posilou do obrany je Lukáš Kozák, ktorý naposledy nastupoval za HC Poruba pôsobiaci v českej Chance Lige (1.liga).

Tabuľka

Základná časť Z B