Belasí znovu nestačili na Košice

Slovan po výsledku 4:5 prehráva v sérii 0:2.

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Deyl, Lalonde, Šedivý, Ferenc (A), Dravecký, Beluško – Chovan (C), Berger, Bartánus (A) – Mikúš, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Slovák, Rogoň – Šimun, Havrila, Jokeľ

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Baroš) – Golian, Holway, Maier, Kubka, Sersen (C), Bergman, Beňo – Poirier, Findlay, Pecararo (A) – Takáč (A), Mahbod, Ranford – Lukošik, Preisinger, Török – Kukumberg, Šille, Fominych – Dudáš

Góly a asistencie: 10. Pollock (Deyl, Jääskeläinen), 11. Breton (Chovan, Šedivý), 14. Jääskeläinen (Pollock, Bartánus), 29. Jääskeläinen (Mikúš), 31. Šimun (Jokeľ, Deyl) – 18. Mahbod, 20. Findlay (Ranford, Mahbod), 58. Fominych (Ranford, Golian), 60. Ranford (Pecararo)

Po prežití prvého oslabenia si belasí vytvorili viacero streleckých príôežitosti, 2 nebezpečné strely vyslal Takáč, Ranford Riečickému taktiež narobil problémy. Skóre však otvorili Košičania po tom, čo vysthili chybnú rozohrávku belasých. Do minúty domáci tím odskočil na rozdiel 2 gólov.
Košice tretíkrát potrestali tím Petra Oremusa v presilovej hre, keď skórovala elitná presilovková formácia Košíc, na konci akcie bol Joona Jääskeläinen. Košice boli v laufe, Slovan chcel však so zápasom niečo spraviť. V 18. minúte sa do úniku dostal Samson Mahbod, ktorý dopravil puk do brány. V závere prvej tretiny znížil v presilovej hre o 2 hráčov Brett Findlay.

V druhom dejstve dvakrát pohrozil Pullock, či samostatne unikajúci Rogoň, v oboch prípadoch bol Godla úspešný. V 29. minúte však bol druhýkrát v zápase úspešný Jääskeläinen, ten tak zvýšil na 2:4. Košice sa po druhýkrát v stretnutí na rozdiel 3 gólov v 31. minúte po góle Šimuna.

Slovanista Fominykh využil závere stretnutia presilovú hru, čo mohlo predpovedať drámu. Tú však pribrzdilo Mahbodove vylúčenie. Na konečných 4:5 upravil 4 sekundy pred záverečnou sirénou Brendan Ranford.

Séria sa od piatka sťahuje do Bratislavy, obe stretnutia sa začínajú o 18:00 h.