Tomáš Slovák: Náš herný štýl bude nadväzovať na A mužstvo

Predstavujeme novú posilu v realizačnom tíme rezervy HC SLOVAN Bratislava - asistenta trénera Modrých krídiel Slovan Tomáša Slováka.

Tomáš Slovák si počas svojej kariéry zahral vo viacerých kvalitných európskych ligách.  V roku 2001 bol draftovaný tímom Nashville Predators, taktiež hrával KHL a na svojom konte má pôsobenia aj vo fínskej a švédskej najvyššej súťaži. V slovenskej extralige odohral najväčšiu porciu zápasov v Košiciach.

„V klube Modrých krídiel ma prijali výborne. S Jánom Lipianskym som hrával počas kariéry v Košiciach. Je to výborný hokejista a  tréner. Na spoluprácu s ním sa veľmi teším. Budem hlavnému trénerovi k dispozícii vo všetkých smeroch, moje zameranie by však malo byť predovšetkým na defenzívnu činnosť mužstva.“

Posledné roky hráčskej káriery pôsobil v kluboch ako tzv. mentor mladých hráčov v tíme. „Posledné roky som sa už ako hráč venoval mladším spoluhráčom, predovšetkým obrancom. Mojou úlohou v tíme bolo vychovať pri sebe mladých hráčov. Zistil som, že ma to napĺňa. Rád pomôžem mladým chlapcom aj z trénerskej pozície.“

S mužstvom Modrých krídiel trénuje už druhý týždeň, kedy sa príprava hráčov na sezónu odohráva predovšetkým na suchu. „Nastúpili sme do letnej prípravy, ktorú koreníme aj tréningovými jednotkami na ľade. Zameriavame sa na fyzickú pripravenosť hráčov spoločne s kondičným trénerom Dominikom Kubicom.“

Minulú sezónu, ktorá bola pre Modré krídla historicky prvá, je možné označiť za úspešnú. Mladý tím sa prebojoval do vyraďovacích bojov, kde nestačil na majstrovskú Žilinu. „Hneď v prvý deň mi športový manažér klubu Miroslav Lažo a hlavný tréner Ján Lipiansky predstavili víziu do novej sezóny. Rýchly, priamočiary a nátlakový hokej - to by mali byť hlavné atribúty nášho herného štýlu. Chceme sa prezentovať hrou, ktorá bude nadväzovať na A tím HC SLOVAN Bratislava. Medzi realizačnými tímami bude úzka spolupráca. Vo svete je zvykom, že farma sa prezentuje herným štýlom založeným na A mužstve. V novej sezóne chceme byť nepríjemným súperom pohybujúcim sa v prvej polovici tabuľky.“

Nový tréner Modrých krídiel vidí dôležitú súčasť moderného hokeja aj v hre bez puku. „Hra bez puku je veľmi podceňovaná a pritom je nesmierne dôležitá v modernom hokeji. Na tréningu máš 50 pukov, s ktorými môžeš pracovať. V hre je však len jeden puk a my sa ho musíme naučiť čo najefektívnejšie súperovi odobrať, aby sme následne mohli hrať hru, ktorú chceme.“

Na pôsobenie v trénerskej pozícii sa teší a berie to ako novú výzvu. Projekt Modrých krídiel vnímam pozitívne.

„Som toho názoru, aby mladí hráči dostávali šancu, ale musia si ju zaslúžiť. Chceme poskytnúť kompletný servis mladým hráčom, učiť ich, zlepšovať, rozvíjať sa, aby do A mužstva Slovana alebo aj do iných svetových líg odchádzali pripravení.“