Pre Modré krídla sa sezóna skončila

Modré krídla Slovan prehrali aj vo štvrtom zápase štvrťfinále playoff Tipos Slovenskej hokejovej ligy s HC Prešov a sezóna sa pre nich tým pádom skončila.

Modré krídla Slovan vs HC Prešov 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Konečný stav série 0:4

Góly: 37. Janča (S. Petráš) – 18. Vrábeľ (Sigarev), 26. Ďaloga (Leščenko, Kohút), 41. Hrabčák (K. Jendroľ, Kohút), 55. Sigarev, 57. Chalupa (Ďaloga, Jerofejevs).

Rozhodovali: Rojík, Krajčík – Ševčík, Hajnik; strely: 26:39; vylúčení: 2:1; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 225 divákov.

Modré krídla Slovan: Andrisík – Bohunický, Královič, Demo, Krakovský, Myšiak, Vidovič, Fabuš – S. Petráš, R. Petráš, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Fetkovič – Olos, Trubač, Jendek – Janča

HC Prešov: Hollý – Jerofejevs, Semaňák, Glazkov, Mihalik, Nemec, Knižka, Pulščák, K. Jendroľ – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigarev – Chalupa, Toma, Lačný – T. Klíma, Ščurko, Poliaček

Modré krídla Slovan nastúpili na zápas iba s tromi kompletnými formáciámi, keďže Haronik, Volkov a Mamonov išli pomôcť juniorke zvrátiť vývoj štvrťfinálovej série playoff do Zvolena. Obe mužstvá sa po väčšnu zápasu mohli opierať o dobrú defenzívu na čele s výkonmi brankárov Andrisíka a Hollého. Podobne ako v treťom zápase sa aj dnes Prešovčania ujali vedenia v závere prvej tretiny, a to rovnakým strelcom (Vrábeľ). V druhej tretine sa krídlam podarilo zdramatizovať vývoj zápasu, keď sa po prvý raz medzi dospelými presadil vekom ešte junior Janča. Rozhodujúcim momentom tohto zápasu bol zrejme gól na 1:3 v úvodných sekundách tretej tretiny z hokejky Hrabčáka. V záverečných piatich minútach "Koňare" už iba prikrášili konečný výsledok a postup do semifinále v najkratšom možnom čase.

Pre Modré krídla Slovan sa tak sezóna skončila v rovnakej fáze, ako v predchádzajúcich dvoch rokoch. Naďalej platí, že brány semifinále zostávajú pre rezervu Slovana zakliate. Počas sezóny sa však na dlhší čas usadili medzi prvými štyrmi-piatimi tímami tabuľky a do prvého mužstva poslali niekoľko hráčov - Dudáš, Demo, Královič, Jendek a napokon aj Miroslav Preisinger, ktorý mal byť pôvodne oporou a mentorom mladších hráčov v krídlach.

Viacerí hráči, ktorí sú ešte v juniorskom veku, sa teraz presunú do juniorky Slovana a pokúsia sa otočiť sériu playoff so Zvolenom a predĺžiť si sezónu. Navyše brankár Haronik a obrancovia Fabuš a Ličko majú reálnu šancu zahrať si na MS do 18 rokov vo Fínsku.

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: „Séria sa vyvíjala jednoznačne. Vedeli sme, kde je kvalita a s kým hráme. V Prešove sme odohrali 2 dobré zápasy, zvlášť ten druhý. Pokiaľ chceme byť úspešní s takým súperom ako Prešov, tak sa nemôžeme nechať vylučovať. Súperovi gratulujeme.”

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: „Ukončili sme sériu v najkratšom možnom čase. Možno to vyzerá jednoznačne, ale Modré krídla nám nedali nič zadarmo. Spojili sme hráčsku kvalitu s tvrdou prácou a šťastiu sme išli naproti.“