Prvý zápas v prospech súpera

Modré krídla Slovan podľahli v prvom zápase štvrťfinále play-off Tipos SHL Prešovu 1:4.

HC Prešov: Hollý (Ovečka) – Semaňák, Jerofejevs, Mihálik, Glazkov, Knižka, Nemec, K. Jendroľ, Pulščák – Hrabčák, Kohút, Leshchenko – Sigarev, Vrábeľ, Ďaloga – Lačný, Toma, Chalupa – Poláček, Ščurko, Klíma

Modré Krídla Slovan: Andrisík (Haronik) – Královič, Bohunický, Hauser, Demo, Vidovič, Myšiak, Krakovský – Klučiar, R, Petráš, S. Petráš – Jasenec, Lipiansky, Ožvald – Mamonov, Trubač, Jendek – Volkov, Olos)

Góly a asistencie: 20. Leshchenko (Glazkov, Sigarev), 38. Kohút (Jerofejevs, Vrábeľ), 40. Sigarev (Ďaloga, Vrábeľ), 59. Jerofejevs – 51. Vidovič (R. Petráš, S. Petráš)

B-tím Slovana čelil v piatok v prvom kole favorizovanému Prešovu. “Krídla” im však boli dobrým súperom a viackrát dokázali Prešov potrápiť. Druhý tím po základnej časti otvoril skóre stretnutia minútu pred prvou sirénou, keď sa presadil Leshchenko.

Tím Jána Lipianskeho bojoval v druhej 3-krát v oslabení, práve to posledné sa im stalo osudným. Po tom, čo mali “krídla” príliš veľa hráčov na ľade odskočili Prešovčania zásluhou Kohúta na rozdiel dvoch gólov. Ešte do prestávky zvýšil Sigarev.

V 51. minúte Modré krídla využili vďaka Vidovičovi presilovú hru a vrátili sa späť do zápasu. Prešov si však výhru ustrážil, dopomohol k tomu gól Jerofejevsa 75 sekúnd pred koncom strentuia.

Druhý štvrťfinálový duel je naplánovaný na sobotu o 18:00 h.