Modré krídla Slovan si zahrajú o Slovenský pohár

Modré krídla Slovan budú reprezentovať organizáciu HC SLOVAN Bratislava v treťom ročníku JOJ Šport Slovenského pohára. Ten odštartuje v prvej polovici augusta a do boja o trofej sa v sezóne 2023/24 zapojí 16 klubov až z troch domácich súťaží.

Na zozname figurujú aj dva extraligové tímy - Nové Zámky a nováčik najvyššej hokejovej súťaže Humenné.

"Finálové zápasy JOJ Šport Slovenského pohára v uplynulých dvoch ročníkoch ponúkli atraktívny hokej a hrali sa pred solídnou diváckou kulisou. Radi by sme však zvýšili počet pohárových duelov tejto úrovne. Preto uvažujeme o úprave formátu vyvrcholenia súťaže," uviedol manažér športového oddelenia SZĽH Rastislav Konečný.

Väčšina duelov v základných skupinách je naplánovaná v rozmedzí od 31. augusta do 8. septembra, ale program nového ročníka odštartuje o tri týždne skôr. Vo štvrtok 10. augusta ho otvorí duel C-skupiny medzi Topoľčanmi a Novými Zámkami. Kompletný zoznam najlepších štyroch tímov s miestenkou do vyraďovacej fázy turnaja by mal byť známy najneskôr 14. septembra.

Víťaz súťaže získa rovnako ako v predchádzajúcom ročníku finančnú prémiu 15.000 eur. Vybrané zápasy základných skupín a všetky vyraďovacie súboje odvysiela televízia JOJ Šport.

Modré krídla Slovan sa dostali do B skupiny, v ktorej ich súpermi budú tímy z Tipos SHL Vlci Žilina, TSS Group Spartak Dubnica a HK Esmero Skalica.

JOJ Šport Slovenský pohár 2023/2024, základné skupiny:

A-skupina: HC 19 Humenné, HK Levice, MHK Kežmarok, HC Prešov
B-skupina: Vlci Žilina, TSS Group Spartak Dubnica, Modré Krídla Slovan, HK Esmero Skalica
C-skupina: HC Mikron Nové Zámky, HK MŠK Indian Žiar nad Hronom, HK Gladiators Trnava, HC Topoľčany
D-skupina: HK´95 Považská Bystrica, HKM Rimavská Sobota, MHK Autocar Dolný Kubín, MŠK Púchov

Program zápasov Modrých krídiel Slovan:

štvrtok 17.8. / 17:00 h / Vlci Žilina (doma)
štvrtok 31.8. / 17:00 h / HK Esmero Skalica (vonku)
utorok 12.9. / 17:00 h / TSS Group Spartak Dubnica (vonku)