HK DUKLA Trenčín
1 2
Pondelok 26.12.2022, 18:00 47. kolo ZŠ Dubnica n/Váhom

Z náročného zápasu proti Trenčínu berieme dva body

V Dubnici nad Váhom otvoril skóre v 15. minúte bývalý obranca Trenčína Carl Ackered, keď využil tlak Slovana v presilovej hre. V prvej tretine mali domáci viacero šancí, v bráne Slovana však stál spoľahlivý Jared Coreau.

Druhú tretinu začal lepšie Slovan, avšak viacero šancí ostalo nevyužitých. V 25. minúte zápasu vyrovnal Joakim Thelin, keď využil protiútok dva na jedného po prihrávke od Flicka.

O víťazovi zápasu napokon druhýkrát za sebou v tejto sezóne rozhodlo predĺženie. V ňom Slovanisti vrátili "vojakom" prehru 1:2 z domáceho ľadu, keď o ich triumfe rozhodol Milan Kytnár po bojovnosti Tomáša Matoušeka. Slovan zvíťazil tretíkrát za sebou a naďalej má na 2. mieste manko jeden bod na vedúci Zvolen. Trenčania sa na 9. mieste bodovo vyrovnali ôsmemu Popradu. Slovan odohrá ďalší zápas 28. decembra na ľade Nových Zámkov.