3 1
HC SLOVAN Bratislava
Piatok 03.03.2023, 18:00 43. kolo ZŠ Lipt. Mikuláš

Slovan to v Mikuláši nezvládol

Do zápasu sa Slovan nedostal podľa predstáv. Už v piatej minúte bol vylúčený Tomáš Török na 5+DKZ a domáci využili ponúknutú výhodu gólom. Karsums nahral spoza brány k mantinelu Saarimu, ten na modrú Diakovi, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

V druhej tretine sa Slovan chcel dostať do tlaku. Zastavil ho však gól domácich. Na 2:0 zvyšoval strelou švihom domáci Bokroš. Domáci pridali aj tretí gól, keď presilovú hru využil Waleg. Na konečných 1:3 stanovil Tomáš Zigo po prihrávke od Dukeho.

Liptovský Mikuláš dnes zdolal bratislavský Slovan 3:1, znamená to pre neho, že sa zachránil v extralige. Vypadáva Prešov. O tom, kto sa stane víťazom základnej časti, či Slovan alebo Košice, sa rozhodne v poslednom kole základnej časti v nedeľu. Slovan vyzve na domácom ľade Nové Zámky.