HK DUKLA Trenčín
3 6
Nedeľa 26.02.2023, 18:30 42. kolo ZŠ Pavla Demitru, Trenčín

Slovan s ďaľším víťazstvom

Diváci videli už do 15. minúty šesť gólov (2:4) a slovanisti nádejný dvojgólový náskok už z rúk nepustili. Hoci prvý gól zápasu strelili domáci, prvá tretina patrila Slovanu. Po úvodnom góle domáceho Thelina sa o vyrovnávajúci gól zaslúžil Jakub Minárik, ktorý sa najlepšie zorientoval po strele Michala Beňa. Druhý gól pridal strelou od modrej Patrik Maier. Už na 3:1 zvyšoval Matt Mackenzie. Za domácich znížil Pietroniro, na ktorého o pár sekúnd reagovál taktiež gólom Brant Harris. Domáci útočník Peter Sojčík síce v tretej tretine znížil na 3:4, no Tomáš Török dvomi gólmi dokonal víťazstvo Slovana.

Úradujúci majster si víťazstvom upevnil pozíciu na čele tabuľky. Dve kolá pred koncom základnej časti má šesťbodový náskok pred Košicami, tie však odohrajú ešte tri zápasy. Trenčínu patrí priebežná 9. priečka. Nasledujúci zápas odohrá Slovan v piatok 3. marca na ľade Liptovského Mikuláš.