SLOVAN Bratislava vs. HC MV TRANSPORT Prešov

HC SLOVAN Bratislava
1 4
HC MV TRANSPORT Prešov
Utorok 21.02.2023, 18:30 40. kolo Arena Ondreja Nepelu

V utorok doma proti zachraňujúcemu sa Prešovu

V doterajších vzájomných zápasoch bol vždy úspešnejší Slovan po výsledkoch 6:5, 5:2 a 3:2. Od návratu Prešova do extraligy na jeseň 2021 Slovan dokonca zvíťazil vo všetkých jedenástich zápasoch. Najbližšie bol Prešov k úspechu vlani v treťom štvrťfinále play off na domácom ľade. Predĺženie vtedy gólom na 2:3 rozhodol Tomáš Matoušek.

Pre Prešov bude utorkový zápas jednou z posledných šancí zachovať pre klub a pre mesto extraligovú príslušnosť a dá sa od neho očakávať maximálne nasadenie a bojovnosť. Spoliehať sa budú najmä na najlepšieho strelca súťaže Maxa Gerlacha i ďalších legionárov. V bránke podáva spoľahlivé výkony čerstvý reprezentant Rabčan.

Aj Slovanu ide o veľa. Iba víťazstvo nás udrží v hre o prvé miesto po základnej časti, najlepšiu východiskovú pozíciu do play off a v neposlednom rade o zisk Pohára Dušana Pašeka za víťazstvo v základnej časti Tipos extraligy, ktorý obhajujeme z vlaňajšej sezóny. Po tomto zápase bude hrať Slovan až trikrát za sebou vonku (Zvolen, Trenčín, Liptovský Mikuláš) a na domáci ľad sa vráti až v poslednom kole v nedeľu 5. marca proti Novým Zámkom.

Slovan v závere základnej časti opäť sužujú zranenia. Minulý týždeň vypadli brankár Coreau, ktorý má problémy s kolenom a útočník Haščák, ktorý sa sťažoval na bolesti v zápäastí. Ten však v posledných dňoch trénoval, rovnako ako ďalší zranení hráči Matoušek, Minárik a Petriska, takže uvidíme, či niekto z nich zasiahne už do utorkového zápasu. Jediným hráčom s dlhšou absenciou je čerstvý reprezentant Adam Lukošík, ktorý by sa mal vrátiť až uprostred štvrťfinálovej play off série. Osudným sa mu stal práve posledný vzájomný zápas na ľade Prešova, z ktorého predčasne odišiel po zákroku Jána Sýkoru. Ten už medzitým odišiel na hosťovanie do Žiliny. Prešovčania ešte pustilli do druhej nemeckej najvyššej súťaže DEL2 amerického útočníka J.C. Campagnu.

Zápas HC SLOVAN Bratislava vs HC MV Transport Prešov je na programe v utorok 21. februára 2023 o 18:30 h. Vstupenky sú v predpredaji online v sieti Ticketportal a tiež v kamenných predajniach Zimný štadión Ondreja Nepelu a OC Central. Pre všetkých permanentkárov a fanúšikov, ktorí si v sezóne kúpili zápasovú vstupenku online na viac ako jeden domáci extraligový zápas, je pripravená mimoriadna prázdninová zľava. Špeciálny zľavový kód dostanú mailom prostredníctvom klubového newsletteru iSlovan.

Fotogaléria