HC Košice vs. SLOVAN Bratislava

HC Košice
0 1
HC SLOVAN Bratislava
Piatok 03.02.2023, 18:00 35. kolo STEEL Arena Košice

Výborný tímový výkon priniesol tri body!

HC Košice - HC SLOVAN Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 4. Pecararo (Maier, Harris). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák - Valo, D. Konc ml., vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6384 divákov.

HC Košice: Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Tybor - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Havrila, Krasnozhon
HC SLOVAN: Coreau - MacKenzie, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Ščerbak - Fominych, Duke, Takáč - Haščák, Preisinger, Török - Lukošík, Kytnár, Zigo - Šotek

O čestné buly sa pred búrlivou kulisou postaral rekordér v počte extraligových štartov v košickom drese Richard Jenčík. HC SLOVAN Bratislava nastúpil na ľade Košíc už aj s Nikitom Šcerbakom, ktorého tréneri zaradili na krídlo prvej formácie, no už bez obrancu Carla Ackereda, s ktorým vedenie po vzájomnej dohode ukončilo kontrakt. 

Rýchly gól Pecarara po úniku, do ktorého ho uvoľnil obranca Patrik Maier, predznamenal gólovo úrodný zápas, no opak bol napokon pravdou. Druhý gól mohol streliť Preisinger, prihrávku Gachulinca ale smolne neumiestnil do odkrytej brány. 

Podobne ako úvodný zásah mohol zopakovať Pecararo v úvode druhej tretiny, strelu po ľade mu po samostatnom úniku zneškodnil Janus. Slovan sa potom ubránil dvom početným výhodam súpera, bránil veľmi umne a hostí do veľkého tlaku nepúšťal. 

Na výsledku už nič nezmenila ani záverečná powerplay Košíc, počas ktorej bol paradoxne bližšie ku gólu Slovan. Brankár Jared Coreau zmaril všetkých 32 striel súpera a pripísal si už siedme čisté konto v sezóne.

 

 

Fotogaléria