sn
(0:1, 0:1, 2:0, 0:0)
Utorok 10.01.2023, 18:00 28. kolo Arena Ondreja Nepelu

Slovan získal s Nitrou iba bod

HC SLOVAN Bratislava – HK Nitra 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch (0:1, 0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 44. Takáč (MacKenzie, Harris), 46. Harris (Pecararo, MacKenzie) - 8. Sýkora (Bodák), 29. Elmer (Gill, Sýkora), rozhod. sam. nájazd: Krivošík. Rozhodovali: Stano, Novák – D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3066 divákov.

HC SLOVAN: Hlavaj – Golian, MacKenzie, Ackered, Maier, Sersen, Gachulinec, Fereta – Takáč, Harris, Pecararo – Török, Zigo, Fominych – T. Matoušek, Kytnár, Lukošík – Šotek, Preisinger, Petriska
Nitra: Kašík – Rais, Bodák, Gajdoš, Green, Pupák, Vitáloš – Čederle, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Pekarčík, Hrnka, Duke – Knies, Lacka, Drábek – Tvrdoň

Slovan síce mal v úvodných dvoch tretinách šance na skórovanie, ale góly dával súper. V ôsmej minúte strelil prvý gól Sýkora, ktorý dosledoval puk a strelou príklepol nedal Hlavajovi žiadnu šancu. V polovici zápasu už bolo 0:2 - Slovanisti nedokázali z tlaku vyrovnať a hostia sa tešili po zásahu Elmera.

V tretej tretine sa Slovan snažil zvrátiť výsledok, vyvinul veľkú aktivitu, čo prinieslo vytúžený kontaktný gól. Ten dosiahol Samuel Takáč, ktorý dorazil puk za Kašíka v presilovej hre. O dve minúty už bolo vyrovnané, v ďalšej presilovke sa po prihrávke Liama Pecarara tešil Brant Harris.

Zápas nespoznal víťaza v riadnom hracom čase a o osude zápasu rozhodli až samostatné nájazdy. V nich zabezpečil Nitre dva body Filip Krivošík. "Corgoni" uspeli proti "Belasím" po sérii šiestich prehier vo vzájomných dueloch.