HKM Zvolen
Nedeľa 09.10.2022, 16:00 8. kolo Arena Ondreja Nepelu

Slovan uštedril Zvolenu desaťgólový debakel!

HC SLOVAN Bratislava - HKM Zvolen 10:2 (4:0, 1:2, 5:0)

Góly: 16. Takáč, 17. Zigo (Ackered, Fominych), 19. MacKenzie (Takáč), 20. Zigo (Golian, Haščák), 21. Harris (Pecararo, Takáč), 49. Fominych (Bezák), 53. Ackered (Fominych), 55. Haščák (Fominych, Zigo), 57. Haščák (Takáč), 58. Zigo (Fominych, Haščák) - 26. Hunterbrinker (Zuzin), 27. Gropp (Hecl, Sideroff).

Rozhodovali: Novák, D. Konc st. - Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 2:4 na 2 min., navyše Minárik 5+DKZ za nedovolené bránenie a Lukošík (obaja Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3883 divákov.

HC SLOVAN: Coreau - Golian, Valach, Beňo, MacKenzie, Sersen, Ackered, Maier - Haščák, Zigo, Fominych - Takáč, Harris, Pecararo - Matoušek, Minárik, Lukošík - Török, Bezák, Šotek - R. Kukumberg ml.
Zvolen: Trenčan (21. Petrík) - Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok - Jedlička, Viedenský, Zuzin - Sideroff, Hunterbrinker, Hecl - Kašlík, Šiška, Gropp

V dueli dvoch tímov, ktoré mali pred zápasom po 16 bodov, vykročili domáci za presvedčivým víťazstvom už v 1. tretine, ktorú vyhrali 4:0.

Zvolenčania sa v 2. časti vzchopili a počas päťminútového trestu Jakuba Minárika dvakrát využili presilovku, no to bolo z ich strany všetko. "Belasí" vygradovali gólostroj v závere tretej tretiny, v ktorej zavŕšili prvý dvojciferný výsledok v sezóne.

Najproduktívnejšími hráčmi zápasu boli Marcel Haščák s bilanciou 2 góly a 3 asistencie a rovnako päťbodový Daniil Fominych (1+4). Tomáš Zigo strelil hetrik, ku ktorému pridal asistenciu. Slovanisti sú po 8. kole na čele tabuľky o skóre pred Novými Zámkami.