SLOVAN Bratislava vs. HC ‘05 BANSKÁ BYSTRICA, a.s.

HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 iClinic Banská Bystrica
Nedeľa 08.03.2020, 16:00 7. kolo Arena Ondreja Nepelu

Pripravny zapas v Brne sme vybojovali - 6:3

Posledné stretnutia Slovana a HKM sú si v mnohom podobné. Oba tímy si v nich dávajú veľký pozor, nikto nechce spraviť chybu. A v riadnom hracom čase v nich padnú štyri góly. „Sú to pre nás veľmi špecifické duely. Konečne sme zvládli koncovku my a tešíme sa z víťazstva. Slovan i my máme veľmi dobré mužstvá, stretnutia majú výbornú úroveň,“ hovoril pri schádzaní z bratislavského ľadu útočník HKM Miloš Kelemen.

V podobnom duchu sa vyjadroval aj kapitán bratislavského Slovana Michal Sersen:

„Kvalita je na oboch stranách a ukazuje sa aj na ľade. Sú to stretnutia o chybách a detailoch. Divákom, ktorí sú, bohužiaľ, dnes odkázaní len na obrazovky, sa musí ten hokej páčiť.“

Zvolen nedeľňajším víťazstvom v Bratislave ukončil jednu dlhú negatívnu sériu. Chuť víťazstva nad Slovanom v ligovom zápase okúsil po takmer deviatich rokoch. Keď 4. marca 2012 vyhral HKM na bratislavskom ľade 3:2 po samostatných nájazdoch, nikto nemohol tušiť, že ďalší úspešný výsledok príde až v predposlednú januárovú nedeľu roka 2021 a opäť to bude pomerom 3:2 po samostatných nájazdoch. Oba duely si zahrali slovanista Martin Štajnoch a Zvolenčania Radovan Puliš, Peter Hraško a spomenúť môžeme aj brankára Adama Trenčana, ktorý pred deviatimi rokmi bol v bránke HKM a v nedeľu sedel na striedačke.

Nadpis 2

• list 1