Zranenia z tripu našťastie nie sú vážne

Do hry sa po dlhodobom zranení vracia tiež útočník Andrej Šťastný.

Dvadsaťpäťročný útočník si dres Slovana bude môcť obliecť s najväčšou pravdepodobnosťou prvýkrát v piatok na ľade Medveščaku Záhreb. Šťastný sa zranil ešte v máji na svetovom šampionáte v samom závere zápasu proti Bielorusku a okrem prípravných zápasov vynechal aj úvod sezóny 2016/17 v Kontinentálnej hokejovej lige.Z posledného tripu si našťastie len ľahšie zranenia priniesli Marek ĎalogaPatrik Luža, ktorí budú rovnako k dispozícii hlavnému trénerovi Milošovi Říhovi v najbližšom zápase na ľade súpera.Pozitívnou správou pre obranu belasých je aj návrat Tomáša Kundrátka. Kľúčový bek nášho mužstva sa uplynulý mesiac s českým reprezentačným výberom zúčastnil Svetového pohára v Kanade, kde nastúpil na jedno stretnutie (víťazný duel 4:3 proti USA).V domácich podmienkach sa naďalej budú doliečovať obranca Tomáš Starosta, ktorý si zranenie privodil na úvodnom výjazde na ľade Lady Togliatti a pauzovať bude pravdepodobne do polovice októbra. Zaobísť sa budeme musieť aj bez Radka Smoleňáka. Český útočník sa zranil rovnako nešťastne na prvom tripe v súboji s Kazaňou, kedy mu nešetrný hit Zacharčuka spôsobil zranenie v hornej časti tela. Ešte dlhšie bude pauzovať Michal Sersen, ktorý si zranenie v dolnej časti tela privodil na svetovom šampionáte v Rusku. Do hry by sa mohol vrátiť v závere kalendárneho roka.