Zlepšený výkon vyrovnanie nepriniesol

HC SLOVAN Bratislava v prvom zápase na tripe nestačil na Salavat Julajev Ufa.

Salavat Julajev Ufa – HC SLOVAN Bratislava 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Góly: 10. Grigorenko (Omark, Engqvist), 11. Gončarov, 11. Lepistö (Engqvist) – 14. Viedenský (Nedorost, Miklík), 25. Bartovič (Mihalik, Sersen)Zostavy:
Salavat: Svedberg (Sochatský) – Loginov, Lepistö, Gončarov, Višnevský, Koľcov, Bodrov, Culygin, Derľuk – Omark, Engqvist, Grigorenko (C) – Lisin, Makarov, Hartikainen – Ankudinov, Soin (A), Lazarev – Chripunov, Prochorkin, Chlystov (A)
HC SLOVAN: Garnett (Brust) – Barker, Novák, Sersen (A), Mihalik, Starosta, Švarný, Luža – Miklík, Nedorost, Viedenský – Bartovič, Surový (C), Nagy (A) – Šťastný, Tičar, Jeglič – Skalický, Lušňák, PulišDomáci hokejisti sa od úvodných minút tlačili do svojho útočného pásma a Slovanistov k puku takmer nepúšťali. V šiestej minúte dokázal včas uhasiť prečíslenie dvoch proti jednému Žiga Jeglič a Garnett skryl puk do lapačky. Rovnakú príležitosť mali aj hráči Slovana, Bartovič napálil puk len do brankára. Pre belasých bola nešťastná desiata a jedenásta minúta, keď trikrát inkasovali. Skóre otvoril v presilovej hre Grigorenko, druhý gól pridal Gončarov a Garnetta vyhnal z brány po peknom prieniku Lepistö. Slovanisti sa čiastočne otrepali, v 14. Minúte zakončil peknú akciu strelou do prázdnej brány Viedenský.Slovan v prostrednej časti hry zapol na vyššie obrátky a zásluhou Milana Bartoviča v 25. Minúte znížil na rozdiel jediného gólu. Říhovi zverenci mali prevahu, Nagy trafil dobrou strelou v oslabení Svedberga do ramena. V 31. minúte po veľkom závare pred Brustom nastrelil Makarov tyčku.  V závere tretej tretiny po chybe v obrannom pásme nenašiel recep na Brusta ani osamotený Grigorenko. Hráči Slovana robili v tretej tretine všetko preto, aby vyrovnali a zabojovali o body z ľady Ufy. Obrovskú šancu mali na to Slovanisti v 50. minúte, keď hrali takmer dve minúty presilovú hru o dvoch hráčov. Domácich hokejistov sme zvierali v obrannom pásme, no Svedberg nepustil za svoj chrbát žiaden puk. Pri Miklíkovej strele švihom mu pomohol horná žŕdka. Nevyužitá zostala aj naša presilovka o jedného muža. Päť minut pred koncom sa blysol švédsky brankár pri strele Bartoviča. V závere nepriniesla vyrovnanie ani hra bez brankára.  Miloš Říha: Prvú tretinu sme zaspali, domáci hrali výborne, dobre kombinovali a prehrávali nás. Boli sme radi, že výsledok po prvej časti hry bol len 3:1. Do druhej tretiny prišlo úplne iné mužstvo, verili sme si a až do konca sme boli lepším tímom. V tretej tretine sme mali výhodu presiloviek, no hrali sme ich komplikovane, dobré príležitosti sme premánili. Zápas sme mali pod kontrolou, myslím, že sme si dnes zaslúžili bod, ak nie všetky tri.