Záverečný vzájomný zápas s Viťazom Podoľsk

HC SLOVAN sa pokúsi zdolať Viťaz Podoľsk v piatok v domácom prostredí v piatok o 18:30 h.

Belasí sa celkom s Viťazom Podoľsk stretli v tomto ročníku KHL už trikrát. V dvoch stretnutiach siahali zverenci Vladimíra Országha na plný počet bodov, veď vyhrávali už o dva góly, napokon však tím z podmoskovskej oblasti zápas otočil a zobral všetky body. Prvýkrát v sezóne sa posnažíme zdolať Podoľsk už tento piatok, úvodné buly je na programe o 18:30 h. Pre hostí pôjde v zápase o veľa, keďže v tabuľke Západnej konferencie je na ôsmom mieste, len s trojbodovým odstupom od deviatej Rigy. Po troch prehrách zaznamenali zverenci Valeria Belova dve cenné víťazstvá. V pondelok, keď doma zdolali ťažkého protivníka z Kazane v pomere 2:1, v stredu si zase poradili s Avangardom Omsk 3:2 po predĺžení. Prvé duely v drese Viťazu zaznamenal aj Michal Řepík. Český útočník, ktorý do Ruska prešiel práve z nášho klubu, si v troch stretnutiach pripísal jeden gól. V tomto smere vedie štatistiky fínsky hokejista Miro Aaltonen so ziskom 36 bodov, o 3 body je horší Alexander Sjomin. Ďalší útočníci majú po 17 bodov, sú nimi Arťom Švec – Rogovoj a Alexej Makejev. Mimoriadne sa proti Slovanu darí chorvátskemu hokejistovi Bornovi Renduličovi.Defenzívu Viťazu drží herne aj bodovo Vojtěch Mozík, v štatistikách mu svieti už 22 bodov. Medzi ďalších popredných bekov patrí Alexander Jevjsenkov či Nikolaj Stasenko.Porciu zatiaľ 38 zápasov dostal gólman Joni Ortio, má v nich veľmi slušnú úspešnosť 92,7%. Len na osem stretnutí pustil do brány ruského kolegu Alecandra Samonova.Zabezpečte si vstupenky na prvý domáci zápas HC SLOVAN v kalendárnom roku 2019. Lístky na duel HC SLOVAN – Viťaz Podoľsk si zakúpite v sieti Ticketportal.