Záverečné dva zápasy pred MS

Reprezentácia Slovenska už s ďalšími hráčmi pred generálkou na svetový šampionát vo Francúzsku a Nemecku.

Po ukončení bojov v playoff slovenskej Tipsport extraligy sa k výberu hlavného trénera Zdena Cígera pridávajú Michal Sersen, Tomáš Zigo, Pavol Skalický, Tomáš Matoušek, Radoslav Macík, z nich teda až trojica hokejistov, ktorá pôsobila aj v HC SLOVAN Bratislava. Reprezentáciu doplnili aj zástupcovia z Česka v podobe Mareka Haščáka, Petra Tršku, Mária Bližňáka, Adama Jánošika, z fínskej Liigy pribudol Michel Miklík.Už skôr boli v nominácii realizačného tímu Slovenska Ivan Švarný, Patrik Lušňák, Andrej Šťastný.Slovensko sa v závere prípravy na svetový šampionát predstaví dvakrát na ľade Nórska. Prvý duel je na programe v piatok o 19:00 h, druhý v sobotu o 18:00 h.Káder SR pred prípravnými zápasmi proti Nórsku:
Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR), Patrik Rybár (HC Mountfield Hradec Králové, ČR), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR)
Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Ivan Švarný (HC SLOVAN/Kärpät Oulu, Fín.), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Ján Brejčák (MODO Hockey, Švéd.), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Lukáš Kozák (MHC Martin), Peter Trška (Kometa Brno, ČR), Adam Jánošík (Liberec), Michal Sersen (HC SLOVAN/ Banská Bystrica)
Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Miroslav Preisinger (HC Plzeň), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jakub Suja (HC Košice), Patrik Lušňák (HC SLOVAN/HKM Zvolen), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Marek Hovorka (MsHK Doxxbet Žilina), Andrej Šťastný (HC SLOVAN/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR), Michel Miklík (JYP Jyväskylä, Fín.), Marcel Haščák (Kometa Brno, ČR), Mário Bližňák (Liberec, ČR), Radoslav Macík (HK Nitra), Tomáš Zigo, Pavol Skalický (HC SLOVAN/Banská Bystrica) Tomáš Matoušek (Banská Bystrica)