Záverečná časť prípravy

Výber Slovenska odohrá pred svetovým šampionátom v Česku už len dve prípravné stretnutia.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka sa včera popoludní stretli v bratislavskej SLOVNAFT Arene pred záverečnou časťou prípravy na Majstrovstvá sveta, ktoré pre nás začnú na začiatku mája v Ostrave. S mužstvom sa aj naďalej pripravujú obrancovia Ivan Baranka, Michal Sersen, útočníci Milan Bartovič, Libor Hudáček, Ladislav Nagy, Tomáš Surový a Mário Bližňák, ktorí obliekali v ročníku 2014/2015 dres HC SLOVAN Bratislava. K tímu sa v stredu pripojí aj náš bývalý hráč, aktuálne člen tímu NHL Columbus Blue Jackets Marko Daňo, ktorý vo svojom premiérovom rčočníku za morom zaznamenal slušných 21 kanadských bodov. Hokejisti Slovenska budú trénovať v SLOVNAFT Arene až do štvrtka, kedy odletia do Rigy. V hlavnom meste Lotyšska sa v piatok a v sobotu stretnú s domácim výberom v posledných dvoch stretnutiach pred štartom svetového šampionátu.Káder SR pred prípravnými zápasmi s Lotyšskom (24. a 25. apríla v Rige):brankári: Július Hudáček (Örebro/Švéd.), Branislav Konrád (Dukla Trenčín), Ján Laco (Barys Astana, Kaz./KHL)obrancovia: Ivan Baranka, Michal Sersen (HC SLOVAN Bratislava/KHL), Milan Jurčina (Dinamo Riga, Lot./KHL), Ivan Švarný (Dinamo Minsk, Biel./KHL), Dominik Graňák (Fribourg Gottéron, Švaj.), Christián Jaroš (Lulea/Švéd.), Marek Ďaloga, Juraj Mikuš (obaja Sparta Praha/ČR), Andrej Meszároš (Buffalo/NHL)útočníci: Milan Bartovič, Libor Hudáček, Ladislav Nagy (všetci HC SLOVAN Bratislava/KHL), Mário Bližňák (HC SLOVAN Bratislava/KHL, HC Plzeň/ČR), Ján Sýkora (HC Plzeň/ČR), Marcel Haščák, Michel Miklík (obaja Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Marek Viedenský (HPK Hämmeenlinna/Fín.), Rastislav Dej (HK Hradec Králové/ČR), Tomáš Marcinko, Radoslav Tybor (obaja HC ČSOB Pardubice, ČR), Patrik Lušňák (Junosť Minsk/Biel.), Martin Réway (Sparta Praha/ČR), Richard Pánik (Toronto/NHL), Tomáš Kopecký (Florida/NHL), Tomáš Surový (HC SLOVAN Bratislava/KHL, HC05 Banská Bystrica)Zostávajúci program SR počas záverečnej prípravy na MS (zápasy Euro Hockey Challenge):
24. apríla: Lotyšsko – SR (Riga)
25. apríla: Lotyšsko – SR (Riga)
1.-17. mája: MS 2015 (Praha, Ostrava, ČR)