Zápas hviezd pre Tarasovovu divíziu

V Astane sa počas víkendu konal Zápas hviezd KHL.

Víťazom nedeľňajšieho exhibičného Zápasu hviezd KHL 2018 v kazašskej Astane sa stali hokejisti Tarasovovej divízie, keď vo finále zdolali hráčov Černyšovovej divízie 5:4.  Tretie miesto obsadili reprezentanti Charlamovovej divízie vďaka triumfu nad výberom z Boborovovej divízie 8:4.

Predtým sa v prvých zápasoch stretla Charlamovova divízia s Tarasovovou (3:4 po sam. nájazdoch) a Černyšovova proti Bobrovovej (6:5 po sam. nájazdoch). Vo výbere Bobrovovej divízie figuroval aj náš útočník Zach Boychuk, ktorý sa prezentoval jedným gólom a premenil tiež svoj samostatný nájazd. Zápasy sa hrali formátom 4 proti 4 a boli rozdelené na dva "polčasy". V prípade nerozhodného výsledku nasledovali samostatné nájazdy.

Už v sobotu boli na programe súťaže zručností, v ktorých dominovali hráči z Charlamovovej divízie. V korčuliarskom súboji síce neuspel, no najviac zaujal útočník HK Soči Pavel Padakin, ktorý absolvoval súťaž v kostýme supermana. Na víťazstvo v tejto súťaži siahal náš Zach Boychuk, v druhom kole sa však pošmykol a spadol. Najtvrdšou strelou s rýchlosťou 165,98 km/h sa prezentoval Patrik Hersley z SKA Petrohrad.

Zápas hviezd KHL 2018 - Astana (Kaz.) - nedeľa:

finále:
Tarasovova divízia - Černyšovova divízia 5:4 (2:1, 3:3)
Góly: 1. Kagarlickij (Mozík, Kaprizov), 8. Kovalenko (Kagarlickij, Kaprizov), 14. Kovalenko (Kozun), 14. Kagarlickij (Padakin, Kaprizov), 18. Kaprizov (Kronwall, Nikulin) - 1. Dallman (Larsen), 12. Martinov (Chorobkin, J. Medvedev), 17. Omark (Larsen, Dallman), 19. J. Medvedev (Byvaľcev, Tkačov)

o 3. miesto:
Charlamovova divízia - Bobrovova divízia 8:4 (3:2, 5:2)
Góly: 2. Bereglazov, 4. Geraškin (Markov, Varfolomejov), 8. Mozjakin (Triamkin), 22. Mozjakin (Triamkin), 22. Sexton (Bereglazov), 26. Varfolomejov (Geraškin, Bereglazov), 30. Triamkin, 30. Geraškin (Varfolomejov, Triamkin) - 5. Kovaľčuk (Tolvanen), 6. Indrašis (Tolvanen), 23. Kalinin (Gusev, Gragnani), 28. Kovaľčuk (Gusev, Lepistö)

semifinále:
Charlamovova divízia - Tarasovova divízia 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 8. Tkačov (Szczechura), 10. Mozjakin (Varfolomejev, Triamkin), 18. Tkačov (Sexton, Chad Genoway) - 2. Kozun, 15. Nesterov (Kagarlickij, Kozun), 20. Kozun (Kagarlickij, Kaprizov), rozhodujúci sam. nájazd: Kozun

Černyšovova divízia - Bobrovova divízia 6:5 po sam. nájazdoch (2:1, 3:4 - 1:0)
Góly: 5. Dallman (Dawes, Vey), 10. J. Medvedev, 13. Chorobkin (Martinov, Omark), 17. Tkačov (Byvaľcev), 19. J. Medvedev (Dawes, Martinov), rozhod. sam. nájazd: Tkačov - 9. Gusev (Kovaľčuk, Zapolski), 12. Kovaľčuk (Lepistö, Vološin), 15. Z. Boychuk (Hersley), 16. Gusev (Kovaľčuk, Lepistö), 20. Gusev (Gragnani, Indrašis)