Začíname na ľade Ak Bars Kazaň

Podľa dnes zverejneného rozpisu zápasov základnej časti KHL 2016/17 začne Slovan svoj piaty ročník v nadnárodnej súťaži na klzisku súperov.

HC SLOVAN Bratislava odhrá v základnej časti nadchádzajúceho ročníka spolu 60 duelov, 30 na domácom ľade, rovnaký počet počas na klziskách súperov. Proti každému z účastnikov ligy sa stretne dvakrát (doma, vonku), výnimku tvorí jedine Medveščak Záhreb, proti ktorému sa postavíme štyrikrát (dvakrát doma, dvakrát vonku).  Náš piaty ročník v najprestížnejšej súťaži na starom kontinente otvoríme zápasmi na klziskách súperov, v stredu 23. augusta proti Ak Bars Kazaň, o dva dni neskôr nás čaká duel na ľade Lady Togliatty. Na prvý domáci zápas v novej sezóne sa môžu fanúšikovia Slovana tešiť v pondelok 29. augusta, kedy privítame Torpedo Nižnij Novgorod, po ktorom budú nasledovať ďalšie dva domáce zápasy, proti HK Soči (31.8.) a Spartak Moskva (4.9.).Slovanistov čaká podľa rozlosovania na klziskách súperov osem trojzápasových tripov, jeden dvojzápasový a štyri jednotlivé zápasy, na ktoré mužstvo vycestuje a po nich sa vráti späť do domácich podmienok. V kalendári máme aj dva tzv. back to back duely, teda v rámci dvoch dní. Najskôr 2. decembra odohráme zápas s Metallurgom Novokuzneck, o deň neskôr proti Avangardu Omsk, 20.12. si skrížime hokejky s Ufou a 21.12 s Traktorom Čeljabinsk.V súťaži KHL 16/17 figuruje aj nový účastník, čínsky klub Red Star Kunlun z Pekingu. Belasí si s ním zmerajú sily najskôr na začiatku januára v domácom prostredí. Do Číny sa zase pozrieme na konci druhého mesiaca, po zápasoch vo Vladivostoku a Chabarovsku.Podobne ako v minulom roku aj v sezóne 16/17 vyčlenilo vedenie KHL tri asociačné prestávky, v novembri (1.11. – 6.11.) , decembri (13.12. – 18.12.) a februáari (7.2. – 12.2.).Základná časť sezóny 16/17 sa skončí 17.2. 2017, kedy naši hráči nastúpia v Záhrebe, dva dni predtým si s rovnakým súperom zmerajú sily v Bratislave. Prvé kolo play off je na programe 21. februára. Víťaza nadchádzajúce ročníka spoznáme najneskôr 20. apríla 2017.