Z Detvy vezieme plný počet bodov

HC SLOVAN sa v Detve teší z víťazstva 3:1.

HC 07 Detva - HC SLOVAN Bratislava 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)Góly: 44. Cox (Čacho) - 13. Gašpar (O\'Donnell), 41. O\'Donnell (Bačik, Štajnoch), 60. O\'Donnell (Serse). Rozhodovali: Stano, Korba - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0Detva: Sholl - Turan, Korím, Rymsha, Lalík, Gachulinec, Jendroľ, Rais, F. Fekiač - Askarov, V. Fekiač, Klíma - Charbonneau, Čacho, Cox - Nauš, Halama, Ľupták - Ščurko, Downing, SýkoraHC SLOVAN Bratislava: Durný - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Valach, Lee, Beňo, Maier - Rapáč, Harris, Urbánek - Studenič, Bortňák, Ranford - O\'Donnell, Zigo, Gašpar - Jendek, Petráš, KundríkÚvod zápasu poznačili vylúčenia, už po 73 sekundách išli na trestnú lavicu domáci Lalík i hosťujúci Studenič, viac miesta na ľade však tímy nevyužili a Slovan nepotrestal ani Gachulincovo držanie hokejky v 5. minúte. Bratislavčanov to nemuselo mrzieť, keď v 13. minúte otvoril skóre Gašpar, ktorý využil dobrú prácu O\'Donnella.V druhej tretine mohol zdvojnásobiť vedenie hostí Zigo, ale jeho strelu zblokovala obrana domácich, na opačnej strane Askarov neprekonal Durného a v úniku nepochodil ani Ščurko. V závere druhého dejstva sa blysol Sholl, keď chytil Studeničov pokus.Slovan vstúpil do tretej tretiny najlepšie, ako mohol. Už po 59 sekundách O\'Donnell obišiel domáceho obrancu a zvýšil na 2:0. Detva však nezložila zbrane a o necelé tri minúty sa dostala opäť do zápasu. Čacho prihral Coxovi a ten nedal Durnému šancu - 1:2. Jeho zásah však body pre Detvu nepriniesol, päť sekúnd pred koncom stanovil konečný výsledok O\'Donnell.