Vyrovnaný duel napokon pre Severstaľ

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava uzavreli záverečný zápas na deviatom tripe prehrou v Čerepovci 2:4.

Severstaľ Čerepovec – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 26. Kagarlicky (Mons), 31. Monachov (Stasenko, Kupcov), 48. Černov (Mons, Kagarlicky), 55. Kovyršin – 42. Nagy (Tičar), 50. Tičar (Nagy, Sersen)Zostavy:
Severstaľ:  Štěpánek – Šinin, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Pyett, Lukin, Berdnikov – Truňov, Trubačov, Thuresson – Kazakovcev, Kovyršin, Bučnevič – Kagarlicky (A), Mons, Černov – Nikoncev, Monachov, Kupcov
HC SLOVAN: Backlund – Baranka, Sersen (A), Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik – Nagy (A), Murley, Hudáček – Kudrna, Tičar, Netík – Rehák, Surový, Bartovič (C) – Lunter, WhiteV prvej tretine boli domáci aktívnejším mužstvom, už v tretej minúte vzniklo nedorozumenie za našou bránou a Backlund ukázal skvelý reflex svojim pravým betónom.  Tlak Severstaľu pokračoval v presilovej hre, stav zostával nezmenený. Nebezpečne vypálil na našu bránu Thuresson, Backlund poslal puk mimo svojou vyrážačkou. V 13. minúte sa dostal do úniku Ladislav Nagy, zoči – voči Štepánkovi však poslal strelu len do jeho betónov. Prvá formácia Čerepovca roztočila kolotoč o dve minúty neskôr, našťastie si však streleckú príležitosť nevytvorila. V závere prvého dejstva najskôr vychytal Backlund Monachova, potom si Baranka aj so Sersenom poradili s dvojicou dotierajúcich útočníkov.V 23. minúte sa na Backlunda valil tretí útok, no švédsky brankár v službách Slovana dokázal odolať niekoľkým nebezpečným strelám v rade a zlikvidoval aj dorážky zblízka. O tri minúty neskôr už Kagarlickij výborne dosledoval puk pred Backlundom a otvpril skóre – 1:0.  V 30. minúte viedli domáci už o dva góly, Monachov rovnako zblízka nedal Backlundovi šancu. Slovanisti mohli znížiť v 39. minúte, no Surový trafil len hornú tyčku domácej brány.  Slovanisti začali tretiu tretinu veľkým tlakom, ktorý priniesol gól po peknej akcii dvojice Tičar - Nagy, za Štepánka posielal puk náš najproduktívnejší hráč - 2:1. Zverenci Petriho Matikainena stupňovali tak, na bránu domácich vyslali niekoľko nebezpečných striel, no vyrovnávajúci gól streliť nedokázali. na opačnej strane sa z čista jasna ocitol pred Backlundom Černov a domácim vrátil dvojgólové vedenie. Prestrelka pokračovala v 51. minúte, kedy sa obrátilo garde z úvodného gólu Slovana, Nagy našiel tentokrát Tičara a bolo 3:2. Veľké šance na vyrovnanie prišli počas našej presilovej hry, Tičar ani Hudáček však pred Štepánkom nepochodili. V 55. minúte si naoak zahrali presilovku domáci a Kovyršin prekonal Backlunda štvrtýkrát. Slovan to v posledných minútach skúšal i v hre bez brankára, no Severstaľ si dvojgólové vedenie udržal.Petri Matikainen: Gratulujem domácim k víťazstvu. S tromi útokmi a tromi obranami sme robili čo sme mohli. Máme veľmi veľa hráčov zranených, no hráči bojovali od začiatku až do konca.