Vymenil hokejku a bol z toho víťazný gól!

Hrdinom stretnutia medzi Slovanom a Záhrebom bol Marek Viedenský, ktorý 42 sekúnd pred koncom strelil rozhodujúci gól.

Okrem toho, že belasí získali dôležité tri body, mal Marek Viedenský veľkú radosť aj zo svojho presného zásahu. Bol to totiž jeho prvý gól v KHL. "Verili sme si, že to otočíme a bojovali sme do konca. Dali sme síce aj taký lacnejší gól, ale predtým nám to do bránky veľmi nepadalo, takže teraz sa k nám šťastie priklonilo. Máme dvoch vynikajúcich brankárov a keď dáme viac ako tri góly, tak určite zápas vyhráme, pretože oni nás vzadu podržia. Len my sa musíme viac snažiť vpredu, tlačiť sa do bránky a strieľať puk do bránky. Nie nad bránku alebo do tyčiek," uškrnul sa Marek na margo mnohých nepremenených šancí.V úplnom závere zápasu odklial streleckú smolu aj 25-ročný center. Jeho prvý gól v KHL bol zároveň aj víťazným: "Bolo to vynikajúce a som rád, že som konečne skóroval. Mal som viac šancí, bohužiaľ som nestrieľal vo vhodnom okamihu. Teraz som mal odkrytú bránu. Musím sa priznať, že počas tohto zápasu som bol nejaký nervóznejší, stále som sa snažil upokojiť sa. Nakoniec som sa rozdýchal, vymenil som hokejku a pomohlo to."