Vyjadrenia po výhre nad Luganom

Prinášame Vám hlasy hlavného trénera Rostislava Čadu a troch našich hráčov po víťazstve 3:2 nad HC Lugano.

Rostislav Čada:
Odohrali sme veľmi ťažký a kvalitný zápas proti silnému súperovi.V prvej tretine sme sa dostali do vedenia 2:0. Škoda, že sme náskok nezvýšili, pretože tlak, šance a príležitosti sme na to mali. V nasledujúcich tretinách sme urobili dve indivduálne chyby, ktoré nás stáli dva inkasované góly. Myslím si, že v závere zápasu sme mali viac šancí rozhodnúť zápas v náš prospech. Lugano malo ešte v predĺžení k dispozícii presilovú hru, ktorú sme veľmi bojovným a taktickým výkonom zvládli. Na rozdiel od štvrtkového zápasu sa nám dnes darilo v nájazdoch, kedy sme boli veľmi efekívni a presvedčiví. Myslím si, že víťazstvo je plne zaslúžené.Jaroslav Janus: Súper na nás začiatku vybehol, vytvoril si tlak, ktorý sme však ustáli. V ďalšom priebehu zápasu sme mali prevahu, veľké množstvo šancí. Škoda že viac z nich neskončilo gólom. Súper potrestal zopár chýb, ktoré sme spravili v druhej a tretej časti hry. Ja som sa snažil sústrediť na svoju hru a  pomôcť mužstvu. V nájazdoch som čakal, že Fillpula pôjde do kľučky, podobne ako vo svojej šanci v zápase, bol bol zlý ľad, tak zvolil strelu a bol z toho gól. Som rád, že na rozdiel od minulého zápasu sme nájazdy zvládli a myslím, že zaslúžene zvíťazili.  Pre celý tím to bude psychická vzpruha.Martin Štajnoch: Hráči Lugana boli dosť namotivovaní, hrali prvý prípravný zápas v novej sezóne a aj tréner nám prízvukoval, že na nás vybehnú. Prvá tretina nám vyšla nad očakávania, dali sme dva góly a dostali sa na koňa. Druhú tretinu sme zaspali úvod, Lugano znížilo. Potom prišli naše nevyužité šance na zvýšenie náskoku v presilovkách. Tretiu tretinu sme zbytočne dostali vyrovnávajúci gól. Pred nájazdami sme čakali, že pôjde roľba, ktorá ľad upraví a priestor bude aj na nejaké kľučky, no nestalo sa tak a inak ako streľbou sa to riešiť nedalo. Sme radi, že sme zápas presnými strelami rozhodli.Václav Nedorost: Bol to veľmi solidny prípravný zápas, hralo sa hore dole, zápas mal vysoké tempo. Lugano nehralo vôbec defenzívne, veľa sa korčuľovalo, v zápase bolo veľa šancí. Ich hre sme sa prispôsobili a myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Mali sme veľa šancí, ktoré sme nepremenili, na tom ešte  musíme zapracovať.  Pri góle som zaviedol puk do pásma, prihral Vondrcovi, ktorý mi to perfektne vrátil. Netrafil som to ideálne, no tak to býva, keď to človek trafí tam kam nechce je z toho gól. Som rád, že mi to tam padlo.