Výhra bez inkasovaného gólu

Belasí si v príprave pripísali piatu výhru, Graz sme zdolali na jeho ľade 2:0.

Graz 99ers - HC SLOVAN Bratislava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 30. Jendek, 43. Buček

HC SLOVAN Bratislava: Durný (Noskovič) - Sersen, Bačík, Štajnoch, Meszároš, Maier, Valach, Beňo - Jendek, Zigo, O\'Donnell - Sukeľ, Kytnár, Petráš R. - Buček, Bortňák, Rapáč - Kundrík, Petráš S., Jasenec - Géci.Prvý zápas belasých so zahraničným súperom v príprave na nový ročník začali obe mužstvá opatrne. Slovanisti hrozili najmä v rovnovážnom stave, kedy dokázali dostať domácich pod tlak. Graz naopak podkúril Stantienovým zverencom v dvoch presilovkách. Brankár Durný pôsobil istým dojmom a v prvej dvadsaťminútovke fanúšikovia v Merkur Eis-Arena gól nevideli.Slovanisti v druhej časti hry začali diktovať tempo, čoraz viac sa dostávali pred domáceho gólmana, ktorého dvakrát zachránila konštrukcia brány. Belasí napokon išli do vedenia po hodine hry, keď pobyt prvej formácie v útočnom pásme využil pohotovým tečom pred Dominik Jendek.V tretej tretine sa hra pritvrdila, Graz sa snažil nepriaznivý výsledok zvrátiť a vyrovnať. Napokon však z toho bol druhý a rozhodujúci gól v domácej sieti, keď sa presadil krídelník druhej formácie Samuel Buček. Záver zápasu priniesol okrem spoľahlivej defenzívny Slovana a istého Romana Durného aj víťazný pästný súboj pre Patrika Maiera. Slovanisti tak zo Štajerska vezú výhru 2:0, ktorá je už piatou v prípravnom období na nový ročník.