Výhra bez inkasovaného gólu

HC SLOVAN začal rok 2021 výhrou, Nové Zámky sme zdolali 2:0.

HC Slovan Bratislava - HC Mikron Nové Zámky 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 15. Gašpar (O\'Donnell), 37. Kytnár (Sersen, Bačik). Rozhodovali: Hronský, D. Konc st. - Durmis, Gegáň, vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.HC SLOVAN Bratislava: Parks - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Ališauskas, Beňo, Maier - Rapáč, Bortňák, Šišovský - O\'Donnell, Urbánek, Gašpar - Studenič, Kytnár, Ondriš - Uram, Petráš, Kundrik
HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho - Holenda, Hain, Västilä, B. Clarke, Ordzovenský, Fereta, Mikuš, Šeliga - Majdan, Doggett, G. Clarke - Bajtek, Embrich, Števuliak - Zahradník, Ondrušek, Rogoň - Rehák, Holovič, OkoličányDo zápasu vstúpili aktívnejšie hostia. Prvú veľkú šancu si vypracovali v 11. minúte, keď sa dostali do rýchleho prečíslenia, v  ktorom preskúšal Parksovu pozornosť Embrich. V následnej presilovej hre Majdan sklepol puk po strele Bajteka, ale brankár Slovana pokus zneškodnil hruďou. Domáci sa v oslabení ubránili a po jeho skončení gólovo udreli, keď sa strelou zápästím presadil z vrcholu kruhov Gašpar - 1:0.Nové Zámky na začiatku druhej tretiny ešte zvýšili pohyb a nasadenie. V 25. min sa dostal do samostatného úniku G. Clarke, zvolil strelu pomedzi betóny, no Parks jeho úmysel prečítal. Slovanisti odpovedali mohutným náporom, v ktorom dokázali dostať puk za Kiviaha, podľa videorozhodcu však neprekročil bránkovú čiaru. Hra nabrala v týchto chvíľach svižné tempo a hral sa ofenzívny hokej s rýchlymi výpadmi na oboch stranách. Záver tretiny patril Slovanu, v 37. min po dlhom obliehaní bránky hostí ešte Šišovský v koncovke neuspel, no akcia pokračovala, Sersen našiel pred bránkoviskom Kytnára, ktorý už zvýšil na 2:0. Kiviaho bol aj v ďalších minútach v permanencii a musel odvracať pokusy Meszároša či Štajnocha.V tretej časti sa Slovan zameral najmä na pozorné bránenie, hostia sa pred Parksa dostávali iba s veľkou námahou. V 49. min sa Števuliak preštrikoval s pukom až medzi kruhy, domáci brankár jeho strelu švihom zlikvidoval. Hru potom rozkúskovali vylúčenia, čo vyhovovalo "belasým". V 53. min mohol pridať tretí gól Slovana Urbánek, jeho strela skončila na konštrukcii bránky Kiviaha. Zámčania už v závere nič nevymysleli a z hlavného mesta tak odišli bez bodu.