Výborný výkon priniesol tretiu výhru v rade

HC SLOVAN Bratislava zdolal HC Košice v domácom prostredí 4:1.

HC SLOVAN Bratislava - HC Košice 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 35. Gašpar (Sersen, O\'Donnell), 50. Lee (Ranford), 53. Lee (Kytnár, Studenič), 53. O\'Donnell (Maier, Harris) - 56. B. Mráz (Krasničan, Cibák). Rozhodovali: Šefčík, Müllner - Hercog, D. Konc ml., vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Pospíšil (Košice) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0.HC SLOVAN Bratislava: Durný - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Valach, Lee, Beňo, Maier - Studenič, Kytnár, Ranford - O\'Donnell, Harris, Gašpar - Jendek, Urbánek, Zigo - S. Petráš, Bortňák, Kundrík
HC Košice: Sedláček - Baránek, Pavlin, D. Růžička, Michalčin, Deyl, T. Slovák, Cibák - Michal Chovan, Réway, M. Pospíšil - Klhůfek, B. Mráz, Jenyš - O. Jokeľ, Havrila, Milý - Belluš, Frič, Krasničan - EliašDomáci boli v úvode o čosi aktívnejší, v 4. min sa o závar pred košickou bránkou postaral štvrtý útok Slovana, puk smerujúci do bránky po Bortňákovej dorážke v poslednej chvíli odpratal spred čiary Frič. "Belasí" následne hrali 26 sekúnd presilovku 5 na 3, ale túto veľkú výhodu nevyužili. Košičania sa smerom dopredu iba ťažko presadzovali, ich kombinácie viazli a Durný v prvej tretine väčšinou čelil iba strelám z diaľky. Zato Sedláček musel byť v pozore, v 17. min si vydýchol, keď osamotený Harris po Gašparovej prihrávke nedokázal zblízka zakončiť do odkrytej bránky.V druhom dejstve pokračoval defenzívny hokej s minimom šancí. Slovan mal strelecky navrch, v 32. min unikol vo vlastnom oslabení Harris, no v nájazde netrafil bránku. O tri minúty neskôr sa o šarvátku postarali Kytnár s Pospíšilom, obaja putovali na trestnú lavicu. V následnej hre 4 na 4 predviedli domáci vydarenú kombinačnú akciu, po osi O\'Donnell - Sersen zamieril presne k žŕdke Gašpar a otvoril skóre.Hostia sa v tretej tretine snažili o vyrovnanie, proti nim však stále sformovaná obrana Slovana na čele s pozorným brankárom Durným. V 49. min vychytal Klhůfeka, ktorý na dvakrát nedokázal poslať puk za jeho chrbát. Domáci druhýkrát gólovo udreli v 50. min, keď si obranca Lee sťahovačkou zasekol protihráča a nedal Sedláčkovi šancu - 2:0. Slovan sa dostal do laufu a súper už nedokázal brzdiť jeho útoky. Na 3:0 zvýšil v 53. min opäť Lee a o 13 sekúnd neskôr pridal štvrtý zásah O\'Donnell, ktorý šikovne nastavil čepeľ na pas Harrisa. Košická striedačka zareagovala na nepriaznivý vývoj oddychovým časom. Hostia v závere ožili, no podarilo sa im už iba znížiť zásluhou Mráza, gól musel ešte odobriť videorozhodca.