Vstupenka na HC SLOVAN aj ako lístok na MHD už od októbra

DPB, a.s. oznamuje cestujúcej verejnosti, že na na hokejové zápasy HC SLOVAN Bratislava, budú môcť fanúšikovia od 1.10.2014 opäť cestovať MHD na vstupenku domácich zápasov KHL.

Zástupcovia Dopravného podniku Bratislava, a.s, HC SLOVAN Bratislava a Hlavného mesta SR Bratislava sa dohodli na akceptovaní vstupenky na hokej ako platného cestovného lístka na mestskú hromadnú dopravu v dňoch domácich zápasov KHL.Možnosť cestovať na vstupenku, t.j. permanentku aj jednorazový zápasový lístok, sa začína dve hodiny pred začiatkom domácich zápasov HC SLOVAN, t.j. v pracovné dni od 17:00 a počas víkendov od 15:00. Platnosť tohto cestovného lístka vyprší posledným denným spojom. Táto dohoda platí predbežne na všetky domáce zápasy HC SLOVAN v Kontinentálnej hokejovej lige počnúc zápasom 1. októbra 2014 proti Dinamu Riga do konca sezóny 2014/2015."Teší ma, že klub našiel spoločne s mestom a dopravným podnikom model, vďaka ktorému môžu fanúšikovia Slovana cestovať na zápasy ich tímu mestskou hromadnou dopravou. Pričom lístok na zápas bude slúžiť zároveň ako lístkom v bratislavskej MHD," povedal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik.„Týmto nadväzujeme na minulý ročník KHL, kedy sa systém osvedčil. Dopravný podnik Bratislava má prioritný záujem odľahčiť individuálnu dopravu a zároveň vyhovieť fanúšikom hokeja, aby sa na domáce hokejové zápasy dostali komfortne verejnou dopravou bez problémov s parkovaním v tejto lokalite. K tomu nepochybne prispeje aj masívna modernizácia nášho vozidlového parku,“ vyjadril sa predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Ľubomír Belfi.HC SLOVAN oceňuje ústretovosť manažmentu DPB, a.s. ako aj zástupcov samosprávy hlavného mesta, že napriek zložitej finančnej situácii boli ochotní o tejto aktivite uvažovať a následne ju zrealizovať.SLOVNAFT Arena je typickou mestskou arénou v širšom centre Bratislavy, ktorá je výborne dostupná prostriedkami MHD, povedal generálny manažér HC SLOVAN Bratislava Maroš Krajči. Verím, že toto opatrenie využije veľa našich priaznivcov, logistika pred arénou bude prehľadnejšia a zároveň sa bude ľahšie dýchať aj obyvateľom lokality Tehelného poľa.Upozorňujeme však cestujúcich, že nárok na bezplatné cestovanie nevzniká fanúšikom v prípade, keď nemajú pri sebe platnú vstupenku na domáci hokejový zápas. Dodatočne sa vstupenkou v doplatkovej pokladni nemožno preukázať. Nárok na bezplatné cestovanie nemajú fanúšikovia mimo termínu konania domáceho zápasu KHL. Zároveň zdôrazňujeme, že vstupenka neplatí ako cestovný lístok na nočné spoje a ani na spoje, ktorých konečná zastávka sa nenachádza na území Slovenskej republiky.Podľa výsledkov posledného spotrebiteľského výskumu, ktorý HC SLOVAN Bratislava realizoval v spolupráci s agentúrou AKO na jar roku 2014, v minulej sezóne využíval toto opatrenie každý tretí majiteľ vstupenky na zápas a takmer polovica všetkých držiteľov sezónnych vstupeniek.Električkou sa k SLOVNAFT Arene dá dostať linkami č. 2 a 4 (zastávka Odbojárov, odtiaľ cca 5 min. pešo). Autobusy č. 39, 53, 61, 63, 74 a 78 zastavujú priamo pred arénou na Trnavskej ceste, podobne ako trolejbusy č. 204, 205 a 212. Ďalšie spojenie predstavujú zastávky na Bajkalskej ulici a Trnavskom Mýte, odkiaľ je to pešo k aréne okolo 400-600 m. Priame spojenie arény s hlavnou železničnou stanicou zabezpečujú spoje č. 61 a 204 (cca 6 - 7 minút).