Víťazstvo na ľade Jyväskylä!

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava uspeli v prvom zápase vo Fínsku. JYP Jyväskylä sme zdolali 4:3.

JYP Jyväskylä – HC SLOVAN Bratislava 3:4  (1:1, 0:0, 2:3)

Góly a asistencie: 6. Hubáček (Poukkula, Kalteva), 43. Lahti (Wärn, Louhivaara), 59. Perrin (Tuppurainen, Abid) – 7. Bartovič (Škoula), 41. Mikúš (Škoula, Bartovič), 54. Bartovič, 55. Bližňák (Netík, Štajnoch) Zostavy:
JYP Jyväskylä: Tarkki – Kalteva, Näkyvä, Välivaara, Salonen, Auvitu, Luoma, Viitanen, Hietanen – Louhivaara, Lahti, Wärn – Abid, Perrin, Tuppurainen – Hubáček, Löfman, Poukkula – Nenonen, Myttynen, Salmio
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Brejčák, Kukumberg – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, J. Mikúš, Netík – Hudáček, Ölvecký, Daňo – T. Mikúš, Bakoš, KolenaHokejisti Slovana nastúpili na ďalší zápas European Trophy aj s uzdraveným Jurajom Mikúšom, ktorý sa predstavil na centri druhého útoku. Čadovi zverenci sa do sľubnej šance dostali už v 50 sekunde,  no Vondrka Tarrkiho neprekonal.  V 6. minúte roztočili domáci v našom obrannom pásme kolotoč, k puku sa dostal Hubáček a spoza brániaceho hráča poslal JYP do vedenia – 1:0.  Už o minútu však Škoula nádherne našiel Bartoviča, ktorý perfektne využil svoju rýchlosť a nechytatelne zavesil do pravého rohu – 1:1.  V samom závere prvej tretiny sa do brejku dostala dvojica Kukumberg – Bližňák, no brániaci Välivaara skvele zasiahol.Slovan v druhej tretine pokračoval vo veľmi dobrom koncentrovanom výkone. V 24. minúte nariadil hlavný rozhodca po faule Erica Perrina trestné strieľanie, no faulovaný Michal Vondrka neprekonal Tarrkiho. O tri minúty neskôr sa ocitol úplne sám pred Janusom Perrin, náš gólman sa však skvele presunul a skóre sa nemenilo.  Posledné minúty druhej tretiny mali Slovanisti výhodu presilovej hry piatich proti trom, ale brankára domácich príliš nezamestnali.Čo nevyšlo v druhej tretine si Slovanisti vynahradili hneď v úvode tej tretej. Po 16 sekundách zúžitkoval výhodu o dvoch hráčov Juraj Mikúš – 1:2.  Neubehli však ani tri minúty, Laahti dostal puk do vyloženej šance a Janus nemal nárok – 2:2.  Zo strany domácich to ale bolo všetko. V 54 . minúte využil brejk Milan Bartovič – 2:3 a o minútu neskôr prekonal Tarrkiho aj Mário Bližnák – 2:4.  V samom závere upravil Perrin na 3:4. Slovan tak v Jyväskylä získava po dobrom výkone tri body.