Víťazné ťaženie Slovana nezastavil ani Nižnekamsk

HC SLOVAN si pripísal už šiestu výhru v rade.

Neftechimik – HC SLOVAN Bratislava 3:2 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly:  1. Gynge (Žukov, Ľamin), 50. Polygalov (Lekomcev, Karejev) – 10. M. Hlinka (Sersen, Taffe), 37. Plastino (Cheechoo, Taffe), 39. Skalický (Lušňák)Neftechimik Nižnekamsk: Karejev (Kolppanen) – Ľamin, Kinrade, Bryncev, Pervyšin, Berezin, Lekomcev (A), Fazylzianov – Žukov, Brulé, Gynge – Polygalov (A), Stoliarov (C), I. Bortnikov – Galiardi, Poriadin, Jakimov – Koňkov, N. Kvartaľnov, Šiksatdarov – Zdunov
HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Sukeľ, Šiška, PetrášRozhodca: Akuzovskij, Fatejev – Kučava, NovikovDiváci: 5.300Domáci zaskočili Slovan hneď na začiatku zápasu, už v 12 sekunde sa dostal Neftechimik do prečíslenia dva na jedna, ktoré po skvelej prihrávke Žukova využil Richard Gynge – 1:0.  Vyrovnať sa pokúšal Kyle Chipchura, prekvapivú strelu do protipohybu chytil s námahou Karajev. Neúspešný bol aj Šťastný, no Slovanisti sa napokon dočkali v deviatej minúte, keď strelu Michala Sersena tečoval presne Michal Hlinka. Dobrú šancu mal aj Skalický, brankár Neftechimiku včas spojil betóny.  V 15. minúte urobila závar v našom pásme prvá formácia domácich, na odrazený puk nedočiahol pred bránkoviskom strelec prvého gólu Gynge.Kludný začiatok druhej časti hry prerušil až v 29. minúte Berezin, ktorého tečovanú strelu musel zneškodniť Barry Brust. Nebezpečne strieľal Jeglič, Karajev vyrážal do rohu.  Pre belasých bolo dôležité ubránenie presilovky za faul na Plastino, ktorej predchádzal veľký tlak domácich. Záver druhej tretiny vyšiel Slovanu skvele, najskôr sa presadil strelou z ľavého kruhu Nick Plastino, o dve minúty neskôr zakončil gólom individuálnu akciu Pavol Skalický.Tretia tretina sa niesla v snahe domácich o strelenie kontaktného gólu. V 43. minúte sa Starosta nedohodol na rozohrávke s Brustom, no Neftechimik nedokázal dostať puk do našej opustenej brány. Nižnekamsk sa napokon dočkal druhého gólu po acii Polygalova, ktorý trafil presne do pravého rohu naše brány. Domáci sa potom previnili faulom , ktorý zastavil ich rozbiehajúci sa nápor. Domáci to v závere skúsili aj v hre bez brankára, no vyrovnať už nedokázali. HC SLOVAN tak zvíťazil na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 3:2.  Miloš Říha: Podali sme taktický výkon vo všetkých herných činnostiach, podporený výborným výkonom brankára. Všetci hráči pracovali pre tím, dnes sme si rozdelili góly do viacerých pätiek.  Trip sa nám podaril skvele, z dvoch zápasov máme šesť bodov, sme spokojní.