Víťazné ťaženie pokračuje!

HC SLOVAN Bratislava zdolal v prvom zápase na tripe Jugru Chanty - Mansijsk 3:1, išlo už o šiestu výhru belasých v rade.

Jugra Chanty – Mansijsk – HC SLOVAN Bratislava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Panov (Lapenkov) – 28. Nagy (Višňovský, Jeglič), 50. Skokan (Lušňák), 59. Miklík (Kašpar)Zostavy:
Jugra: Gelašvili (Fokin) – Kalašnikov, Želdakov, Mamkin, Antonov, Pogorišný, Vasilčenko, Ugolnikov, Chvostov – Sitnikov, Panov (A), Bortnikov – Varfolomejev, Ivanov (C), Lalenkov – Bulianskij, Taratuchin, Medvedev – Ševčenko, Ankudinov, Beliajev
HC SLOVAN: Garnett (Brust) – Sersen (A), Višňovský, Barker, Švarný, Valach, Mihalik, Kozák – Jeglič, Tičar, Nagy (A) – Bartovič (A), Surový (C), Paré – Kašpar, Viedenský, Miklík – Skalický, Lušňák, SkokanSlovanisti hneď vo svojom prvom stretnutí poriadne zatlačili domácu Jugru, Gelašvili v bráne mal čo robiť so šancami Žigu Jegliča či Ladislava Nagya. Ďalšie dobré príležitosti na našej strane prišli v prvej početnej výhode, nebezpečne do protipohybu brankára strieľal Francis Paré, po ňom z medzikružia Ivan Švarný. V 13. minúte sa ocitol úplne sám pred bránou Francis Paré, z otočky ale trafil len do Gelašviliho, ktorý puk vyrazil na ochrannú sieť. Domáci sa pred Garnetta dostali v početnej výhode po faule Sersena, kanadský brankár v drese Slovanu zneškodnil všetky strely Jugry. Záver prvého dejstva patril po výlúčení Skokana opäť Jugra, skóre sa nemenilo. V 21. minúte si Kalašnikov šikovne vymenil puk s Bortnikovom, Garnett reflexívne vyrazil tvrdú strelu. O minútu neskôr sa do výbornej palebnej pozície dostal Cam Barker, strelou švihom opečiatkoval len žrď domácej brány. Slovanisti si zahrali v druhej tretine tretiu presilovku, najskôr Sersen napálil len do betónov domáceho gólmana, no krátko po ňom dostal Nagy dobrý puk od Višňovského a strelou po hornú žŕdku poslal Slovan do vedenia. O tri minúty neskôr strieľal Nagy rovnako, tentokrát Gelašvili vyrazil. V oslabení sa dostal do brejku Kašpar, tesne pred zakončením ho domáci zastavili faulom. Keď už sa zdalo, že belasí zvládnu druhú tretinu, dostala sa Jugra do úniku, ktorý potrestal Panov – 1:1. V úvodných minútach tretej tretiny si Paré vynikajúco nakorčuľoval pred bránu domácich, zakončenie mu však opäť nevyšlo. V 50. minúte sa Slovanisti dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, na ktorého konci bolo po prihrávke Patrika Lušňáka gólové zakončenie Dávida Skokana. Hneď z protiútoku mohli domáci vyrovnať, výborný zákrok vytiahol Michael Garnett. Posledné minúty zápasu patrili veľkému tlaku domácich, ktorý obstreľovali Garnetta. Jugra to skúsila aj v šestici, no prišla bodka zo strany Slovanu, tretí gól s pripísal Michel Miklík. Miloš Říha: Odohrali sme dobrý zápas, škoda, že z veľa šancí sme nedali viac gólov. Takticky sme však stretnutie zvládli a zaslúžene vyhrali. Výhra je veľmi pozitívna na začiatok ťažkého tripu.