V utorok prvý domáci prípravný zápas

HC SLOVAN Bratislava privíta v utorok o 18:00 h vo štvrtom zápase predsezónneho obdobia hokejistov HC Komety Brno.

Zverenci hlavného trénera Miloša Říhu sa po troch víťazných stretnutiach s mužstvami KHL - v Maribore zdolali Salavat Julajev Ufa v dvoch zápasoch zhodne 3:2, v Brne potom Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 – predstavia prvýkrát v rámci tohto leta svojim verným fanúšikom v domovskej SLOVNAFT Arene. Prvým súperom Slovana bude od 18:00 h už zmieňovaná Kometa Brno. Náš súper odohral v príprave zatiaľ dve stretnutia, s Olomoucom remizoval 3:3, s Třebíčom si poradil hladko 6:2. Tretí celok uplynulého ročníka najvyššej českej súťaže odštartoval prípravu na novú sezónu pod dohľadom hlavného trénera Aloisa Hadamczika. Známy český kormidelník, ktorý okrem iného pôsobil až sedem sezón na lavičke českého národného tímu a vybojoval s ním dve bronzové a jednu striebornú medailu vystriedal pri tíme Vladimíra Kýhosa, ktorý Kometu viedol posledné dva ročníky.Manažmentu Komety Brno sa pred sezónou 2015/16 podarilo v tíme udržať kľúčových hokejistov ofenzívy z minulých sezón. Na novom kontrakte sa dohodol útočník Petr Ton, ktorý bol v poslednej sezóne najproduktívnejším hráčom nazbieral 42 bodov. V tíme sa tiež podarilo udržať nemenej produktívneho Leoša Čermáka. Platné zmluvy má s Kometou aj z minulého ročníka 37 – bodový Ján Hruška, či Tomáš Vondráček, ktorému v kolónke bodov svietilo na konci sezóny číslo 33.Defenzíva nášho najbližšieho súpera sa bude musie zaobísť už bez Michala Kempného. Talentovaný obranca si vynikajúcimi výkonmi vypýtal kontrakt v tíme KHL Avangard Omsk. Do obrany Komety však prichádza skúsený Tomáš Kaberle. Tridsaťsedemročný veterán, ktorý ešte v minulej sezóne skúšal štastie v AHL má na svojom konte viac ako 1000 zápasov v NHL. Kaberle sa pred štyrmi rokmi s Bostonom Bruins tiež radoval zo zisku Stanley Cupu. V zbierke má rodák z Rakovníka aj zlato a striebro z majstrovstiev sveta, v roku 2006 vybojoval v Turíne bronzovú olympijskú medailu. Slovanisti sa s Brnom stretávajú v prípravných zápasoch pomerne často. Naposledy sme si s Kometou zmerali sily v lete 2014, kedy sme jej na vlastnom ľade zvíťazilii 2:3 po nájazdoch. V ročníku 2013/14 sa odohral medzi oboma mužstvami dvojzápas počas februárovej olympijskej prestávky. V SLOVNAFT Arene sa zrodila remíza, v Brne sa z víťazstva radovali naši hokejisti.Príďťe sa po prvý raz v novej sezóne pozrieť na stále neporazených hokejistov HC SLOVAN Bratislava. Vstupenky v jednotnej cene 5,- EUR (v sektore I pre vozíčkarov 3.- EUR) na prípravný zápas proti Komete Brno si zakúpite v sieti Ticketportal.Držitelia sezónnych vstupeniek HC SLOVAN KHL 2015/2016 majú vstup na všetky prípravné zápasy v cene svojej permanentky.