V utorok podvečer proti Traktoru

HC SLOVAN zakončí trojzápasovú domácu sériu v utorok o 18:30 h proti Traktoru Čeljabinsk.

Hokejisti nášho súpera duelom v Bratislave ukončia trojzápasový výjazd po klziskách súperoiv. Z neho majú zatiaľ dva body po víkendovej výhre v Rige, zápas predtým prehral Traktor vysoko 6:0 na ľade CSKA Moskva.Pre zverencov Alexeja Tertyšneho, ktorý na začiatku sezóny vystrieda Germana Titova je vzhľadom na postavenie v tabuľke každý zápas v tejto časti sezóny dôležitý. Traktor je aktuálne na ôsmej postupovej priečke, no o tú bude do konca základnej časti ešte veľký boj, keďže deviaty Kunlun má stratu len štyroch bodov. V štatistikách tímu nedosahuje ani jeden z hráčov oslnivé čísla, no body si rozdeľuje hneď niekoľko hokejistov. Najviac, zatiaľ 23 bodov má Ryan Stoa, ofenzívu dokáže vhodne podporiť ďalší legionár Nick Bailen so ziskom 21 bodov. Z útočníkov prekročili 15 bodovú hranicu ešte Igor Polygalov, Vitalij Kravcov so 17 bodmi, o bod menej má duo Anton Glinkin, Jonas Enlund. Pre súperových brankárov je nebezpečný aj Paul Szczechura s 15 bodmi, či Christian Thomas. Obaja gólmani sú v úspešnosti nad 90% zákrokov. Vasilij Demčenko má v 35 dueloch 92,8% zákrokov, dvojka Alexander Sudnicinv 19 zápasoch celkovo 91,2% úspenšých zákrokov. Vstupenky na zápas proti Traktoru Čeljabinsk si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.