Logo

Správy

Doma Vonku

V Slovane pozitívne testy na COVID-19, klub ruší tréningy a odkladá zápasy

0 0

Plánované pretestovanie hráčov a členov realizačného tímu A mužstva odhalilo dnes ráno 23 pozitívnych testov na ochorenie COVID-19.

$article->fk_main_image->title

AKTUALIZOVANÉ

Pozitívne testy malo 18 hráčov a 5 členov realizačného tímu. Na základe tejto skutočnosti vedenie HC SLOVAN Bratislava s okamžitou platnosťou prerušilo tréningový proces a požiada SZĽH a Ligovú radu TIPOS Extraligy o odloženie svojich najbližších zápasov, minimálne duelov proti HKM Zvolen (18.10.) a MHk 32 Liptovský Mikuláš (22.10.).

Mužstvo je od dnešného dňa v karanténe, dĺžku jej trvania určí Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava. 

Z pozitívne testovaných nemá väčšina žiadne príznaky, niektorí však vykazovali v posledných dňoch mierne symptómy ochorenia.

Stredajšie testovanie bolo realizované tzv. antigénovými testami NADAL COVID-19 ag test od nemeckého výrobcu. Vo štvrtok absolvuje celý tím ešte jedno testovanie prostredníctvom výjazdového tímu Alpha Medical, pri ktorom budú použité PCR testy. Až na základe výsledkov tohto testovania, ktoré by mali byť známe v priebehu piatku 16. októbra, požiada klub oficiálne zväz a ligovú radu o úpravu svojho najbližšieho zápasového programu.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Fominykh Daniil 0 0
3. Bezák Adam 0 0
4. Jääskeläinen Joona 0 0
5. Takáč Samuel 0 0
6. Rapuzzi William 0 0
7. Krakovský Luca 0 0
8. Golian Andrej 0 0
9. Sukeľ Jakub 0 0
10. Gachulinec Daniel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem