Logo

Správy

Doma Vonku

Patrik Maier pokračuje v Slovane

0 0

Bratislavský rodák podpísal zmluvu do konca nadchádzajúcej sezóny.

$article->fk_main_image->title


HC SLOVAN Bratislava sa s Patrikom Maierom dohodol na predĺžení kontraktu o jednu sezónu, nová zmluva má platnosť do 30. apríla 2022.

"V Slovane sa cítim výborne, som tu doma, nastupoval som tu aj v rámci mládeže. Je pre mňa cťou byť súčasťou mužstva a zahrať si v klube aj v jeho 100. sezóne. Na Slovensku máme vytvorené najlepšie podmienky, o pár dní je tu playoff - verím, že sezóna bude úspešná a rovnako, že jubilejnú sezónu o rok zakončíme majstrovským titulom," povedal obranca HC SLOVAN Patrik Maier.  

Odchovanec HC SLOVAN Patrik Maier si paradoxne prvé štarty za náš seniorsky tím pripísal až v aktuálnej sezóne. Do Slovana, kde dovtedy prešiel postupne všetky mládežnícke kategórie, sa vrátil počas leta 2020 a stal sa platnou súčasťou našej obrany. Nastúpil na 41 stretnutí a do štatistík si pripísal jeden gól a štyri asistencie.

Dvadsaťštyriročný bek sa prezentuje nekompromisnou a tvrdou hrou, čo dokáže využiť najmä pri hre vo vlastnom obrannom pásme, no vďaka dobrému pohybu dokáže podporiť aj ofenzívne snaženie svojho mužstva. 

Patrik Maier má okrem slovenskej najvyššej súťaže, kde obliekal dresy Nových Zámkov, Zvolena, či Banskej Bystrice, skúsenosti z českej extraligy, v ktorej nastupoval v Liberci. Počas juniorskeho veku odohral tri sezóny v prestížnej juniorskej Western Hockey League.

HC SLOVAN teší pokračovanie bratislavského rodáka v našom klube, želá mu ešte úspešný záver aktuálneho ročníka a všetko najlepšie do toho nadchádzajúceho.

Zmluvy na budúcu sezónu majú teraz popri Maierovi aj ďalší obrancovia - Michal Sersen, Martin Štajnoch, Patrik Bačik a Michal Beňo.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 47 41
2. Harris Brant 34 36
3. Gašpar Rastislav 31 35
4. Ranford Brendan 29 32
5. Štajnoch Martin 48 22
6. Urbánek Jakub 40 19
7. Zigo Tomáš 36 19
8. Sersen Michal 43 16
9. Kytnár Milan 43 15
10. Rapáč Branislav 37 13

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem