Patrik Maier pokračuje v Slovane

Bratislavský rodák podpísal zmluvu do konca nadchádzajúcej sezóny.

HC SLOVAN Bratislava sa s Patrikom Maierom dohodol na predĺžení kontraktu o jednu sezónu, nová zmluva má platnosť do 30. apríla 2022."V Slovane sa cítim výborne, som tu doma, nastupoval som tu aj v rámci mládeže. Je pre mňa cťou byť súčasťou mužstva a zahrať si v klube aj v jeho 100. sezóne. Na Slovensku máme vytvorené najlepšie podmienky, o pár dní je tu playoff - verím, že sezóna bude úspešná a rovnako, že jubilejnú sezónu o rok zakončíme majstrovským titulom," povedal obranca HC SLOVAN Patrik Maier.  Odchovanec HC SLOVAN Patrik Maier si paradoxne prvé štarty za náš seniorsky tím pripísal až v aktuálnej sezóne. Do Slovana, kde dovtedy prešiel postupne všetky mládežnícke kategórie, sa vrátil počas leta 2020 a stal sa platnou súčasťou našej obrany. Nastúpil na 41 stretnutí a do štatistík si pripísal jeden gól a štyri asistencie.Dvadsaťštyriročný bek sa prezentuje nekompromisnou a tvrdou hrou, čo dokáže využiť najmä pri hre vo vlastnom obrannom pásme, no vďaka dobrému pohybu dokáže podporiť aj ofenzívne snaženie svojho mužstva. Patrik Maier má okrem slovenskej najvyššej súťaže, kde obliekal dresy Nových Zámkov, Zvolena, či Banskej Bystrice, skúsenosti z českej extraligy, v ktorej nastupoval v Liberci. Počas juniorskeho veku odohral tri sezóny v prestížnej juniorskej Western Hockey League.HC SLOVAN teší pokračovanie bratislavského rodáka v našom klube, želá mu ešte úspešný záver aktuálneho ročníka a všetko najlepšie do toho nadchádzajúceho.Zmluvy na budúcu sezónu majú teraz popri Maierovi aj ďalší obrancovia - Michal Sersen, Martin Štajnoch, Patrik Bačik a Michal Beňo.