Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

V reprezentačnej bubline štyria hráči Slovana

0 0

Výber reprezentácie do 20 rokov odštartoval vo Zvolene prípravu na decembrový svetový šampionát.

$article->fk_main_image->title


Záverečná fáza prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov na blížiaci sa svetový šampionát v Kanade odštartovala pondelňajším nástupom do bubliny vo Zvolene. Pred ním absolvoval každý hráč i člen realizačného PCR test na koronavírus a až do výsledku trávil čas izolovaný v karanténnej izbe. Krátko popoludní prišli z laboratórnej diagnostiky pozitívne správy. Všetkých 58 vykonaných testov malo negatívny výsledok.

Hlavný tréner Róbert Petrovický má na začiatku špecifického kempu k dispozícii 40 hráčov a 5 brankárov. Medzi nimi aj štyroch hráčov HC SLOVAN Bratislava – gólmana Ádama Bekeho, obrancu Michala Beňa, útočníkov Dominika Jendeka, Antonia Ožvalda.

„Z celkového počtu po prvom týždni vypadne 10 hráčov. Chceme po prvej selekcii vytvoriť šesť pätiek. Odletieť by malo 26 hráčov a 4 brankári. Odlet je 13.decembra. A ak všetko pôjde hladko s testami, hneď po prílete nás čaká päť dní bez tréningu, všetci členovia výpravy pôjdu na separátne izby,“ povedla niekdajší asistent trénera HC SLOVAN Róbert Petrovický.

Slovenskí hokejisti sa na turnaji, ktorý sa tento rok uskutoční v Edmontone v hale Rogers Place, stretnú v rámci skupiny A postupne so Švajčiarskom, Kanadou, Nemeckou a Fínskom. Zo šampionátu 2021 nevypadne do nižšej kategórie žiadne mužstvo.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Gašpar Rastislav 26 31
2. O'Donnell Brendan 25 28
3. Ranford Brendan 18 26
4. Harris Brant 17 17
5. Studenič Marián 25 15
6. Kytnár Milan 24 12
7. Štajnoch Martin 23 12
8. Sersen Michal 25 11
9. Buček Samuel 14 11
10. Ališauskas Nerijus 25 8

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem